کد خبر: ۴۰۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۸۶ - ۱۴:۲۸
تعداد نظرات: ۱۰ نظر

زمانی که نیروهای استشهادی وارد میدان می‌شود مرحله آخر و پایانی است چون در ابتدا نیروهای مسلح که وظیفه ومسئولیت اولیه اشان دفاع از کشور است را انجام می‌دهند و بعد از پایان کار این نیروها گروه‌ ما وارد عمل می‌شود.ما هیچ گونه آموزش نظامی خاصی نداریم. بیشتر این آموزش‌ها حالت روحی و روانی دارد.


دبیر ستاد گروه استشهادیون گفت : جوانان تحصیل کرده اکثریت افراد جذب شده به گروه استشهادیون را تشکیل می دهند.

محمدی دبیر ستاد گروه استشهادیون (شهادت طلبان) در گفتگو با خبرنگار « فردا »، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد فعالیت این گروه در سال‌های اخیر خیلی کمرنگ شده است گفت: فعالیت گروه‌ اصلاً کمرنگ نشده بلکه در بسیاری از زمینه ها فعالیت چشمگیری نیز داشته است. ما هنوز هم در حال آموزش و راه‌اندازی یگان‌های استشهادی هستیم، به طوریکه در سال گذشته در مرحله اول ثبت‌نام در حدود ۵۵۰۰۰ نیروی شهادت طلب جذب این گروه شده‌اند .

محمدی در ادامه چگونگی پیوستن افراد به این نیروها را این طور عنوان کرد : جمع آوری نیروها از طریق تبلیغات و آگهی‌های ظاهری و یا اطلاع رسانی از طریق همایش‌ها و سخنرانی ها می باشد. وی افزود: گروه ما به زودی ثبت‌نام مرحله دوم برای جمع آوری نیرو را انجام خواهد داد.

وی درباره ساماندهی نیروها افزود : زمانی که در مرحله اول ثبت نام تعداد افراد به سقف نهایی خود رسید دیگر گزینشی انجام ندادیم و فقط به آموزش نیروها پرداختیم و با توجه به اینکه سازماندهی این نیروها زمان و انرژی زیادی را می‌طلبد به همین دلیل ما در این مدت تبلیغات به صورت ظاهری و چشمگیر نداریم.

محمدی در خصوص آموزش‌هایی که بعد از ثبت‌نام این گروه‌ها به آنها داده می‌شود گفت: این آموزشها بیشتر در قالب آموزش روحی و روانی است جهت مواجه شدن با مسئله مرگ، مرگی که خودشان آن را انتخاب و زمان آن را اعلام می کنند و با توجه به اعتقاد خاصی که به مرگ در راه رضای خدا ومیهن دارند وارد شدن به این گروه را در راس برنامه های خود قرار می دهند.

وی در زمینه چگونگی آموزش های نظامی به این افراد افزود: ما هیچ گونه آموزش نظامی خاصی نداریم. بیشتر این آموزش‌ها حالت روحی و روانی دارد. به طور مثال فعالیت یک کماندو که جز نیروهای کلاسیک ارتش و سپاه می‌باشد با عمل یک نیرو استشهاد طلب تفاوت می‌کند. آموزش‌های نظامی فقط مختص نیروهای کلاسیک شناخته شده است و گروه ما در این زمینه هیچ گونه فعالیتی ندارد .

دبیر ستاد همچنین در ارتباط با احتمال بحران در خلیج فارس و حضور گروه در این مورد گفت: باید دید که این بحران در چه سطحی است و مختص چه زمانی می‌باشد . گروه ما برای هر حمله‌ای وارد صحنه عمل نمی‌شود اگر منظور شما از بحران خلیج فارس حمله آمریکا به عراق باشد، ما هیچ گونه اقدامی نمی‌کنیم ما زمانی وارد می‌شویم که مشخصاً قضیه دفاع از کشور مطرح و ارتباط خاص با ایران داشته باشد و زمانی که پای دفاع از کشور و موجودیت تمامیت ارضی به میان باشد ما از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم . ما حتی در مواقع لزوم در حمله‌های محدود و کوچک هم وارد عمل می‌شویم و برای این موارد تدابیر خاصی اندیشیده‌ایم ولی مشخص‌ترین زمانی که نیروهای استشهادی وارد میدان می‌شود مرحله آخر و پایانی است چون در ابتدا نیروهای مسلح (ارتش و سپاه) که وظیفه ومسئولیت اولیه اشان دفاع از کشور است را انجام می‌دهند و بعد از پایان کار این نیروها گروه‌ ما وارد عمل می‌شود.

محمدی اکثریت افراد جذب شده به گروه را دانشجویان و جوانان عنوان کرد و گفت:در مقطع اولیه ثبت‌نام ۸۰درصد طلبه و دانشجو می‌باشند و ۲۰ درصد باقیمانده دارای مشاغل آزاد بدون تحصیلات کلاسیک می‌باشند از نظر جنسیتی ۳۰ درصد خانم‌ها و بقیه آقایان می‌باشند از لحاظ سنی نیز ۷۸درصد بین ۱۸تا ۲۹ سال دارند.

محمدی در پایان ازنداشتن هیچ گونه گرایش خاص سیاسی افراد گروه می گوید و اعلام میکند که این افراد تنها با مشخصه وفاداری به نظام اسلامی و اعتقادی که به امام خمینی و آیت ا... خامنه‌ای دارند وارد گروه می‌شوند.

انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۲۶ - ۱۳۸۶/۰۹/۰۴
0
0
لطفا حکم شرعی این کار را نیز بیان کنید.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۳۶ - ۱۳۸۶/۰۹/۰۴
0
0
وای بحال ما که با وجود ارتش و شپاه برای لینگونه کارهای بی منطق اینقدر تعریف و تمجید میکنیم و بگونه ای با بیان کردن ان تبلیغ میکنیم
ناشناس
UNITED STATES
۱۸:۱۳ - ۱۳۸۶/۰۹/۰۴
0
0
bikhod nist shodim mehvar e shararat
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۰۷ - ۱۳۸۶/۰۹/۰۴
0
0
به نظر من این گروهها از نظر روانشناسی جالب و قابل مطالعه هستند
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۱۵ - ۱۳۸۶/۰۹/۰۴
0
0
خدمت آقای محمدی عرض ادب و احترام دارم . آقای محمدی شما که در مصاحبه گفته اید 55000 نفر عضو من اینطوری اصلاح می کنم 70 میلیون عضو . چون همه ایرانی ها اعم از ترک و کرد و لر بلوچ و فارس و عرب و عجم در هردین و مسلک و ائینی که باشند مسلمان یهودی مسیحی زردشتی و هر دین دیگر از جان مایه می گذارند و در مقابل متجاوزین می ایستند کما اینکه در طول 8 سال دفاع مقدس ما شهیدانی از اقلیتهای مذهبی عزیز ایران اسلامی داشتیم . پس نگوئیم 55000 عضو بهتر است بگوئیم 70 میلیون عضو .
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۲۲ - ۱۳۸۶/۰۹/۰۵
0
0
تا آنجا که من میدانم اینها یک گروهک غیرقانونی هستند و باید در مقابل قانون شکنان ایستاد، هر اقدام مغایر با قانون اساسی و قوانین مصوب مجلس محکوم است. ضمنا وقتی صحبت از حاکمیت قانون میشود دیگر حکم شرعی منتفی است.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۲۷ - ۱۳۸۶/۰۹/۰۵
0
0
be nazar man irainha az iran defa mikonand
na az rohanyat va mahmod ahmdi nejad va selah atomi emerji atomi hagh moslm mast vali sakhtan bomb na
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۲ - ۱۳۸۶/۰۹/۰۵
0
0
باسلام
احتراما به اطلاع مسانم كه هرموقع ملت ايران احساس خطري كرده اند خودشان پيش قدم براي رفع خطر شده اند وباتشكر ازاين گروه كه بافشارهاي در زمان دولت قبلي به آنها مي آمد هنوز فعاليت خودرا هدامه مي دهند انشاالله موفق باشند درپناه حق
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۱۱ - ۱۳۸۶/۰۹/۰۵
0
0
انهایی که این گروهها را غیر قانونی می دانند از درک پایینی برخوردار هستند قدرت هضم این گونه مباحث را ندارند
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۳:۳۹ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۷
0
0
بجای این حرفها یه شیعه علی پیدا شه منو ثبت نام کنه بابا فرهنگ شهادت داره کمرنگ میشه . سلام بر مولایم حسین 09118519398 سروش
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های سایت