کد خبر: ۴۱۸۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۸۶ - ۱۱:۵۶
تعداد نظرات: ۱ نظر

محسن رضايي افزود: سياست‌هاي نظام بخصوص سند چشم‌انداز آينده اميد بخشي براي ايران اسلامي تصوير مي‌كند اما مشكلاتي نظير فقر و امثال آن بر سر راه است كه بايد رفع شود.


فارس: دبير مجمع تشخيص مصلحت گفت: روزي كه حتي يك فقير در ايران نباشد روز جشن واقعي و پاياني انقلاب اسلامي است.

محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام شامگاه پنج‌شنبه در اولين همايش حزب توسعه و عدالت ايران اسلامي با بيان اينكه ملت ايران بعد از 200 سال عقب ماندگي همه خواسته‌ها و آرمان‌هاي خود را از حنجره امام خميني(ره) فرياد كشيد، گفت: انقلاب اسلامي ظرفيتي از آرمان‌هاي تحقق نيافته ملت ايران است.

رضايي با بيان اينكه بخشي از اين خواسته‌ها و آرمان‌ها به واسطه انقلاب اسلامي محقق شده است، افزود: انقلاب هنوز به پايان نرسيده و تحقق اهدافي نظير توسعه و پيشرفت ايران اسلامي باقي مانده است. ديروز جهاد ما سياسي و نظامي بود و امروز نوبت جهاد اقتصادي و فرهنگي رسيده است.

وي توسعه ايران اسلامي را بزرگترين عبادت امروز جهادگران ايران اسلامي دانست و اظهار داشت: اگر نتوانيم ايران را توسعه دهيم از دستاوردها و ارزش‌هاي آن نيز نمي‌توانيم دفاع كنيم.

محسن رضايي افزود: سياست‌هاي نظام بخصوص سند چشم‌انداز آينده اميد بخشي براي ايران اسلامي تصوير مي‌كند اما مشكلاتي نظير فقر و امثال آن بر سر راه است كه بايد رفع شود.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: همانطور كه ملت ايران ديروز براي بيرون كردن استبداد و استعمار انقلاب كرد و براي دفع تجاوز متجاوزان جهاد كرد، امروز بايد براي بيرون كردن فقر جهاد كند كه اين كار كمتر از انقلاب براي دفع استبداد و استعمار و جهاد براي دفع تجاوز نيست. روزي كه حتي يك فقير در ايران نباشد روز جشن واقعي و پاياني انقلاب اسلامي است.

رضايي اظهار اميدواري كرد تا حزب توسعه و عدالت ايران اسلامي بتواند در مسير توسعه ايران و رفع مشكلات و تحقق همه اهداف انقلاب اسلامي تلاش كند.

وي با اشاره به مصاف شانه به شانه ايران و آمريكا در سال‌هاي گذشته، تصريح كرد: ما با آمريكا مصافي حساس را بر روي خط قرمز داشتيم كه بحمد‌الله و با هدايت داهيانه مقام معظم رهبري تاكنون از اين مرحله با موفقيت عبور كرده‌ايم و دشمني كه با تمام قوا به مصاف ما آمده بود و حتي
هواپيماهاي خود را روي باندها آورده بود، مجبور به عقب‌نشيني شده است.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام مذاكرات لاريجاني با سولانا را از شكوهمندترين فرازهاي تاريخ انقلاب اسلامي برشمرد و بيان داشت: همچنين هدايت هوشمندانه مذاكرات با البرادعي از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي منتج به انتشار گزارش‌هاي مثبت آژانس بين‌المللي انرژي اتمي شد و مقام معظم رهبري با هدايت مذاكرات ايران و آمريكا با موضوع عراق، بزرگترين برگ برنده بوش براي حمله به ايران يعني القاء اين تصور كه ايران در كشته شدن سربازان آمريكايي در عراق نقش دارد از دست وي خارج كرد و همچنين حمايت ايشان از دولت مالكي در عراق اقدام تكميلي بود كه انقلاب و ايران اسلامي را از مسير پرخطر و چالش سال‌هاي اخير به سلامت عبور داده است.

رضايي در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر اينكه اگر خداترسي نباشد ممكن است همان كساني كه ديندار هستند به مردم دروغ بگويند، گفت: آيا خطر دروغ گفتن به مردم از جاسوسي كمتر است؟ آيا مي‌توان با دروغ گفتن و تهمت زدن با جاسوسي مقابله كرد؟ ما نبايد براي رسيدن به اهدافمان هر قدر هم كه بزرگ و مقدس باشند از ابزار و راه‌هاي نامشروع نظير دروغ گفتن و تهمت زدن استفاده كنيم.

وي با تاكيد بر اينكه خيلي بايد مراقب باشيم، اضافه كرد: سياست عرصه‌اي است كه در آن ايمان و تقوا بايد در كنار هم حضور داشته باشند. اگر تقوا نباشد يك فرد با ايمان هم ضرر و آسيب زيادي براي اجتماع خواهد داشت.

اتهام زدن به ديگران، ناديده گرفتن زحمات گذشتگان و به نام خود كردن اقدامات و تلاش‌هاي آنها اسلامي نيست.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام از اعضاي حزب توسعه و عدالت ايران اسلامي خواست فعاليت آنها تلاشي براي بازگرداندن تقوا به عرصه ارزش‌ها و سياست باشد.

رضايي تأكيد كرد: همه نهادهاي نظام و بخصوص رهبري، امروز در راه تحقق اهداف اسلامي بيش از پيش به كمك احتياج دارند و خوب است شما در اين مسير كار و تلاش كنيد.

محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در حاشيه همايش حزب عدالت و توسعه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالي مبني بر ارتباط وي با اين حزب تازه تاسيس گفت:‌ من از هر حزبي شبيه به اين حزب كه مدافع آرمان‌ها و ارزش‌هاي انقلاب و نظام باشد حمايت مي‌كنم، اما خود عضو هيچ حزبي نيستم.رضايي در پاسخ به سؤال ديگري در خصوص اهميت نقش احزاب در جامعه اظهار داشت: دموكراسي بدون حزب معنايي ندارد و هر چه احزاب كارآمدتر باشند، دموكراسي محكم‌تر مي‌شود.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در خصوص پرونده موسويان و سخنانش در اين همايش مبني بر اينكه خطر دروغگويي بزرگتر از جاسوسي‌ است، گفت: مصداق خاصي مدنظرم نبود، هر چه قوه قضائيه اعلام كند بايد پذيرفته شود، زيرا معيار قوه قضائيه است و تعيين جرم بر عهده قاضي است.

وي در ادامه افزود: استقلال قوا بايد حفظ شود و نه دولت بايد در قوه قضائيه دخالت كند و نه قوه قضائيه وارد حريم دولت شود.

رضائي در پاسخ به سؤال ديگری مبني بر تهديد‌هاي آمريكا و احتمال وقوع جنگ گفت: تاكنون با تدبير مقام معظم رهبري يك خطر جدي از بغل گوش ملت ايران دفع شده است ولي از اين گزارش‌هاي سازمان‌هاي اطلاعاتي آمريكا و گزارش اخير البرادعي نبايد كشور فريب بخورد و بايد كاملاً حواسمان را جمع كنيم.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در ادامه ابراز داشت: اميدواريم اين همكاري‌ها با مقام معظم رهبري ادامه پيدا كند و هيچ كس خود را فراتر از رهبري نداند و مسير كشور را بگذارند با اين عقلانيت و دورانديشي رهبري ادامه پيدا كند.

رضائي در پاسخ به اين سؤال كه آيا كسي تاكنون خود را فراتر از رهبري دانسته است؟ گفت: هستند كساني كه براي خود عقايدي داشته باشند كه مقدس هم باشد اما مهم اين است كه شاقول و معيار سياست خارجي ايران تدابير مقام معظم رهبري است و همه بايد اين معيار را رعايت كنند، نه كندتر و نه تندتر حركت كنند.

وي در پايان به اصرار خبرنگاران، با بيان اينكه به هيچ مصداقي اشاره نمي‌كنم، گفت: شما خبرنگاران حتماً خود مي‌دانيد كه منظورم چه حركت‌هايي است.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۳۹ - ۱۳۸۶/۰۹/۲۳
0
0
امام علی (ع)
دروغگویی کلید هر شر وبدی است
به نظر می رسد شاه کلید تمامی بدبختی های مردم در این دور دروغگویی وبدتر از ان زهد فروشی وعوامفریبی است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های سایت