رئیس‌جمهور هندوراس به کرونا مبتلا شد

کد خبر: 1000859

رئیس‌جمهور هندوراس طی یک نطق تلویزیونی تأیید کرد که به ویروس کرونا آلوده شده و به همین دلیل از طریق مشاورانش به فعالیت ادامه می‌دهد.

رئیس‌جمهور هندوراس به کرونا مبتلا شد

خبرگزاری فارس: «خوان اورلاندو هرناندز» رئیس‌جمهور هندوراس اواخر روز سه‌شنبه به وقت محلی از ابتلای خود به بیماری کرونا خبر داد.

خبرگزاری رویترز در این خصوص گزارش کرد، رئیس‌جمهور هندوراس ضمن تأیید ابتلای خود به بیماری کرونا تصریح کرد که تحت درمان است و از طریق مشاورانش از راه دور به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی در یک سخنرانی که از تلویزیون ملی این کشور پخش می‌شد، تصریح کرد: «بعنوان رئیس‌جمهور ملت و یک شهروند مسئول، تمایل دارم اعلام کنم که اواخر هفته (شنبه و یکشنبه)، احساس ناراحتی کردم و امروز تشخیص داده شد که به کووید-۱۹ آلواه شده‌ام».

اورلاندو هرناندز سپس در ادامه افزود: «آن‌ها (پزشکان) به من توصیه کردند که استراحت کنم و من از راه دور و از طریق مشاورانم کار می‌کنم».

این مقام ارشد هندوراس تصریح کرد که علائم بیماری کرونا در وی خفیف است و تحت درمان قرار گرفته و هم‌اکنون بهتر است.

طبق این گزارش، همسر هرناندز و دو تن از مشاوران وی نیز مبتلا به کروناویروس شده‌اند و همگی تحت درمان قرار گرفته‌اند.

آمار و ارقام مربوط به شیوع کرونا در هندوراس حاکی از آن است که تاکنون ابتلای ۹ هزار و ۶۵۶ نفر به کووید-۱۹ در این کشور مورد تأیید قر ار گرفته است و ۳۳۰ مورد فوتی مربوط به این ویروس ناشناخته نیز در هندوراس ثبت شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها