کره شمالی جنگنده‌های پیشرفته می‌خرد

کد خبر: 1038426

رسانه‌ها درحالی از پیشنهادات روسیه و چین به کره شمالی برای نوین سازی ناوگان جنگنده‌های این کشور خبر می‌دهند که پکن قیمت ارزانتری را به کره شمالی برای فروش جنگنده‌های نسل چهار و نیم خود ارائه داده است.

خبرگزاری فارس: رسانه‌ها اخیرا از پیشنهادهای روسیه و چین برای فروش جنگنده‌های پیشرفته به کره شمالی خبر دادند.

خبرگزاری آمریکایی «یونایتدپرس» به نقل از وبگاه روسی «آویا» نوشت که کره شمالی اینک مردد در انتخاب پیشنهاد روسیه در خرید جنگنده چند منظوره «میگ-35 » یا خرید جنگندهای ارزانتر از چین است.

بر اساس این گزارش، کره شمالی‌ در پی نوین سازی ناوگان جنگنده‌های خود است. در این میان، جنگنده نسل چهار و نیم میگ 35 مجهز به بمب‌های هدایت شونده و سامانه هدف گیری اپتیکالی است. این جنگنده سال 2017 آزمایش شد و نوع توسعه یافته از «میگ-29» نمونه‌های ام و کی است.

از سویی دیگر، چین به عنوان بزرگترین شریک تجاری کره شمالی به این کشور خرید جنگنده‌های نسل چهار و نیم خود که نوع «جی -10 سی» است را پیشنهاد داده است. چین قیمت پیشنهادی‌اش پایین‌تر از روسیه است.

میگ-۳۵،جنگنده چندمنظوره تک‌سرنشین با هدف ایجاد برتری هوایی است که توسط شرکت «میکویان گورویچ» در روسیه طراحی و ساخته شده‌ است. میگ -۳۵ در ۲ نوع، تک کابین و ۲ کابین ساخته شده است. این جنگنده تا حد زیادی از نظر اویونیک و جنگ افزار بهبود پیدا کرده است.

نیروی هوایی کره شمالی به انواع جنگنده‌های ساخت روسیه از جمله میگ-29 و سوخو-25 و انواع بمب افکن‌های ایلوشین و توپولوف مجهز است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت