توصیه پکن به دولت جدید آمریکا

کد خبر: 1047629

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (سه شنبه) گفت، امیدواریم که دولت جدید در آمریکا از بحرانی که روابط دو جانبه میان واشنگتن و پکن در زمان ریاست جمهوری ترامپ را در گرفته بود، عبرت بگیرد.

ایسنا: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در یک نشست خبری گفت:‌ ما امیدواریم که دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تلاش کند تا از پسرفت‌هایی که سیاست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در قبال روابط با چین داشت، درس بگیرد و روابط بین دو کشور را مدنظر قرار دهد و به سیاست مذاکرات سازنده و مثبت بپردازد. ما امیدواریم که دو کشور به دنبال بازگشت به روابط سالم و با دوام باشند.

وی به این نکته نیز اشاره کرد که در طول این سال ها دولت ترامپ چندین خطا در ارتباط با چین انجام داد و چین را رقیب دانست و اقداماتی در راستای تضغیف منافع چین انجام داد.

سخنگوی وزارت خارجه چین ادامه داد، دو کشور باید همکاری خود را تقویت کنند زیرا منافع مشترکی دارند و مسئولیت حفظ صلح بین المللی را بر عهده دارند. ما بارها گفته‌ایم که چین و آمریکا منافع مشترکی دارند و مسئولیت حفظ ثبات و صلح بین المللی و پیگیری توسعه جهانی بر دوش آنهاست.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت