علت ضیافت شام «ترامپ و اون» بدون پوشش خبری چه بود؟

کد خبر: 927339

کاخ سفید خبرنگاران چند رسانه را از پوشش خبری ضیافت شام رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در ویتنام منع کرد.

باشگاه خبرنگاران: کاخ سفید خبرنگاران چند رسانه را از پوشش خبری ضیافت شام رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در ویتنام منع کرد.

به گزارش رویترز، کاخ سفید خبرنگاران رویترز، آسوشیتدپرس و بلومبرگ را از پوشش خبری ضیافت شام دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در هانوی پایتخت ویتنام منع کرد.

این اتفاق پس از آن رخ داد که دو خبرنگار پس از دیدار اولیه دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در روز چهارشنبه سوالاتی از ترامپ پرسیدند. این سه پایگاه خبری بخشی از رسانه‌هایی هستند که روسای جمهور آمریکا را در سفر‌های آن‌ها همراهی می‌کنند.

خبرنگاران رسانه‌هایی که مجاز به همراهی روسای جمهور آمریکا هستند معمولا سوالاتی از آن‌ها می‌پرسند و روز چهارشنبه نیز آن‌ها از ترامپ سوالاتی در مورد اجلاس هانوی، شهادت مایکل کوهن، وکیل و دستیار شخصی پیشین وی در کنگره پرسیدند.

واشنگتن پست اعلام کرد این خبرنگاران به علت آنچه که سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید «حساسیت‌ها در مورد سوالات مطرح شده» خواند، از حضور در مراسم شام ترامپ و کیم جونگ اون منع شدند.

در جریان دیدار اولیه ترامپ و کیم و در حضور دوربین‌های خبری، جف میسن خبرنگار رویترز از ترامپ پرسید دستاورد‌های مورد نظرش از این اجلاس چیست و آیا از خواسته خود مبنی بر خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی عقب نشینی کرده است یا خیر.

جاناتان لمایر خبرنگار آسوشیتدپرس نیز از ترامپ پرسید آیا در پی پایان دادن به جنگ کره است. ترامپ در پاسخ به وی گفت: «باید ببینیم چه می‌شود.» رویترز به دنبال این اتفاق اعلام کرد به شدت از بابت کنار گذاشته شدن میسن و دیگر خبرنگاران از پوشش خبری دیدار ترامپ و کیم دچار مشکل شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز تاکید کرد با تلاش‌های کاخ سفید برای محدود کردن دسترسی به رئیس جمهور مخالف است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت