تازه‌ترین آمار کرونا در چین، فوت یک نفر و شناسایی ۴۸ مورد وارداتی

کد خبر: 985175

کمیسیون بهداشت ملی چین امروز سه شنبه از فوت یک نفر و شناسایی ۴۸ مورد وارداتی مبتلا به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته در این کشور خبر داد.

تازه‌ترین آمار کرونا در چین، فوت یک نفر و شناسایی ۴۸ مورد وارداتی

ایرنا: کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ فرد مشکوک به ویروس کرونا نیز شناسایی شده که همه آن‌ها از کشورهای دیگر به چین وارد شده‌اند کمیسیون افزود این افراد تحت نظر قرار گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در چین به ۸۱ هزار و ۵۱۸ تن و شمار جان باختگان هم به سه هزار و ۳۰۵ تن رسیده است شمار افراد وارداتی مبتلا به کرونا نیز تا کنون به ۷۷۱ تن رسیده است.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته با درمان ۲۸۲ تن و ترخیص آن‌ها از مراکز درمانی، شمار کل بهبود یافتگان در چین به رقم ۷۶ هزار و ۵۲ تن افزایش یافته است.

در ووهان کانون اولیه شیوع ویروس کرونا و کل استان هوبی نیز در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدیدی از ابتلا به این ویروس شناسایی نشده است اما یک نفر در این استان در شبانه روز گذشته فوت کرده است.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر در سراسر جهان، به ۷۸۴ هزار و ۳۹۲ نفر رسیده که ۳۷ هزار و ۷۸۰ تن فوت شده و ۱۶۵ هزار و ۰۳۵نفر بهبود یافته‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها