سیسی و ترامپ درباره رویدادهای لیبی رایزنی کردند

کد خبر: 1008129

سخنگوی ریاست جمهوری مصر امروز (دوشنبه) اعلام کرد، در تماس تلفنی روسای جمهوری مصر و آمریکا آخرین تحولات مربوط به لیبی و مذاکرات سد النهضه بررسی شد.

سیسی و ترامپ درباره رویدادهای لیبی رایزنی کردند

خبرگزاری ایسنا: به نقل از سایت شبکه الجزیره، بسام راضی، سخنگوی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد، در این تماس تلفنی عبدالفتاح سیسی و دونالد ترامپ، روسای جمهوری مصر و آمریکا به بررسی تحولات لیبی و مداخلات خارجی در این کشور پرداختند.

او گفت: سیسی موضع ثابت و استراتژیک کشورش در قبال لیبی را مطرح کرد که با هدف بازگرداندن توازن ارکان کشور و حفظ موسسات ملی آن است.

به گفته این سخنگو، سیسی اشاره کرد که مصر می‌خواهد مانع از نابسامانی امنیتی بیشتر شود و می‌خواهد به مداخلات خارجی غیرقانونی درباره لیبی که تنها اوضاع این کشور پیچیده‌تر می‌کند و پیامدهایی بر امنیت و ثبات کل منطقه دارد، پایان دهد.

راضی اضافه کرد: رئیس‌جمهوری آمریکا نیز اظهار کرد نگرانی‌های مربوط به پیامدهای منفی بحران لیبی بر منطقه را درک می‌کند. او از تلاش‌های مصر در قبال پرونده لیبی که منجر به تقویت روند سیاسی در این کشور شده، تقدیر کرد.

این سخنگو همچنین اشاره کرد: دو طرف علاوه بر بررسی روابط دو جانبه استراتژیک بین دو کشور درباره تحولات موضع کنونی پرونده سد النهضه تبادل نظر کردند

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها