واکنش مصر به تلاش‌ها برای حل بحران قطر

کد خبر: 1038125

وزیر خارجه مصر به تلاش‌ها برای حل بحران چهار کشور عربی (امارات، مصر، عربستان و بحرین) با قطر واکنش نشان داد.

ایسنا: به نقل از روسیا الیوم، سامح شکری، وزیر خارجه مصر در واکنش به تلاش‌ها برای حل بحران چهار کشور عربی خاطر نشان کرد: چهار کشور عربی حاشیه خلیج فارس از دوحه متضرر شده اند و قاهره به دنبال دستیابی به توافق است‌.

وزیر خارجه مصر همچنین تصریح کرد، این چهار کشور از سیاست‌های قطر ضرر دیده‌اند و روابط مصر مبتنی بر همبستگی و حمایت متقابل است و عربستان، امارات و بحرین خواسته‌هایی داشتند.

وی اظهار داشت: ما تلاش‌های صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر فقید کویت و نواف الاحمد، امیر کویت و دولت این کشور در راستای تلاش برای دستیابی به توافق را ارج می‌نهیم.

سامح شکری عنوان کرد: اگر یک اراده سیاسی و نیت صادقانه وجود داشته باشد، مصر همیشه به دنبال توافق و روابط برادرانه است که باید بین کشورهای عربی پیوند بخورد.

عربستان، مصر، بحرین و امارات متحده عربی ۵ ژوئن ۲۰۱۷ تمام روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع و علیه این کشور تحریم‌های اقتصادی اعمال کردند.

این کشورها قطر را به «حمایت از گروه‌های تروریستی» متهم کرده و بر دوحه یک درخواست ۱۳ ماده‌ای برای عادی‌سازی روابط با این کشور تحمیل کردند.

قطر نیز اتهامات این کشور را رد و اعلام کرد که هیچ درخواست مغایر حقوق بین‌المللی را نخواهد پذیرفت.

پیشتر، خالد جارالله، معاون وزیر امور خارجه کویت با انتشار بیانیه‌ای رسمی از توافق تحت نظارت کویت و آمریکا برای حل بحران میان قطر و سایر اعضا در شورای همکاری خلیج فارس خبر داد. شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت نیز دستیابی به توافق برای حل بحران قطر را "موفقیتی تاریخی" خواند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت