اولین واکنش بیمارستان ژنو به وضعیت جسمی بوتفلیقه

کد خبر: 928077

سخنگوی مجتمع بیمارستانی دانشگاه ژنو برای اولین بار درباره اخبار منتشر شده مبنی بر وخامت جسمی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر واکنش نشان داد.

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی مجتمع بیمارستانی دانشگاه ژنو در گفت: وگو با خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین گفت که این بیمارستان از اختیارات لازم برای تایید یا تکذیب خبر وضعیت جسمی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر برخوردار نیست و این بیمارستان منبع خبر‌های منتشر شده درباره وضعیت جمسی نبوده است.

وی همچنین از تایید یا تکذیب حضور بوتفلیقه در مجتمع بیمارستانی دانشگاه ژنو نیز خودداری کرد و گفت: بیمارستان هیچ اطلاعاتی درباره وضعیت جسمی هیچ بیماری نمی‌دهد.

برخی خبر‌ها پیشتر حکایت از آن داشت که بوتفلیقه به بیمارستانی که معمولا در آنجا معاینه دوره‌ای می‌شد، نرفته است بلکه به مجتمع بیمارستانی دانشگاه ژنو منتقل شده است.

این سخنگو بار دیگر گفت: مجتمع بیمارستانی دانشگاه ژنو منبع هیچ یک از اطلاعات منتشر شده درباره بوتفلیقه نبوده است.

یورونیوز نیز روز گذشته به نقل از یک منبع جزائری گفته بود که هواپیمای ریاست جمهوری الجزایر بدون بوتفلیقه از ژنو به الجزایر برگشته است.

بوتفلیقه قرار بود دو روزه برای معاینات پزشکی در ژنو بماند.

در همین حال، فردا آخرین مهلت ثبت نام برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری الجزایر است و حزب بوتفلیقه از قصد او برای نامزدی در پنجمین دوره متوالی ریاست جمهوری خبر داده است.

منبع الجزایری یاد شده گفت: فرمانده ارتش الجزایر از بوتفلیقه خواسته است تا روز آخر مهلت ثبت نام برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری در ژنو بماند.

الجزایر شاهد اعتراضات گسترده به قصد بوتفلیقه برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری برای پنجمین دوره ریاست جمهوری است. روز گذشته دستکم ۱۰ نفر در درگیری‌ها کشته و ۴۵ نفر دیگر بازداشت شدند.

اطراف کاخ ریاست جمهوری در شهر الجزیره روز گذشته صحنه تظاهرات بود.

این درحالی است که شبکه سعودی العربیه به نقل از برخی منابع بدون ذکر نام گفت که ریاست جمهوری الجزایر در ساعات آینده تصمیمات مهمی را اعلام خواهد کرد.

این منابع افزودند: برخی احزاب اپوزیسیون الجزایر به دنبال نشست برای بررسی کناره گیری از شرکت در انتخابات هستند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت