هشدار بوتفلیقه درباره خطر آشوب در الجزایر

کد خبر: 929468

رئیس جمهور الجزایر که در بیمارستان بستری است، در پیامی به مخالفان خود درباره تغییر مسیر تظاهرات مسالمت‌آمیز به خشونت‌آمیز هشدار داد.

باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از خبرگزاری فرانسه، عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس‌جمهور الجزایر روز پنجشنبه در پیامی در خصوص اعتراض‌ها به نامزدی وی برای پنجمین دوره ریاست جمهوری، خواستار هشیاری در برابر خطر هرج و مرج شد.

این پیام بوتفلیقه پس از فراخوان برگزاری راهپیمایی ۲۰ میلیونی برای فردا صادر شده است. معترضان الجزایری مخالف نامزدی او در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده هستند و از او خواسته‌اند از قدرت کناره‌گیری کند.

پیش از این نیز منابع خبری اعلام کرده بودند بوتفلیقه به زودی از بیمارستانی که در آن بستری است به مکان نامعلومی انتقال خواهد یافت.

رئیس جمهور الجزایر طی ساعات آینده احتمالاً از بیمارستانی که از ۱۰ روز پیش در آن بستری است مرخص خواهد شد، اما هنوز مشخص نیست به بیمارستانی دیگر در ژنو یا الجزایر یا جای دیگری خواهد رفت.

شبکه تلویزیونی آر تی اس سوئیس اعلام کرد: همراهان الجزایری بوتفلیقه از بیمارستانی که او در آنجا بستری است خواسته اند مراقبت‌های پزشکی از او را تشدید کنند و تیم‌های پزشکی بیشتری را مامور درمان او کنند.

این در حالی است که در خصوص اوضاع جسمی بوتفلیقه توسط الجزایر و سوئیس سانسور شدیدی اعمال می‌شود.

بیمارستان مذکور که در ژنو واقع است از دو هفته پیش، به علت دریافت تماس‌های تلفنی بسیار از جانب الجزایری‌ها برای پرسیدن حال بوتفلیقه حالت فوق العاده اعلام کرده بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت