ادعای بی اساس فرمانده تروریست‌های سنتکام در باره ایران

کد خبر: 1000776

رئیس سازمان تروریستی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا مستقر در غرب آسیا در یک لفاظی جدید ایران را تهدیدی بزرگ خواند.

خبرگزایر فارس: رئیس سازمان تروریستی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) در غرب آسیا سه شنبه بعد از ظهر بار دیگر به اتهام‌زنی علیه ایران پرداخت.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «العربیه» ژنرال «کنت مک‌کنزی»، فرمانده سنتکام ایران را بزرگترین تهدید علیه ثبات و امنیت منطقه خواند. ژنرال مک کنزی با اتهام‌زنی مدعی حمایت مالی ایران از تروریسم و گروه‌های تروریستی در منطقه شد.

مک کنزی در سخنان خود ایران را به حمله به پالایشگاه‌های عربستان، نیروهای آمریکایی مستقر در عراق، ارسال تجهیزات پیشرفته نظامی برای انصار الله در یمن و حمایت مالی از دولت «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه متهم کرد.

فرمانده نیروهای تروریستی آمریکا در غرب آسیا در روزهای گذشته نیز گفته بود که فشار حداکثری علیه ایران مولفه نظامی ندارد. مک‌کنزی با بیان این ادعا که ارتش آمریکا صرفاً به دنبال «ایجاد بازدارندگی» علیه ایران است گفت: «در واقع فشار حداکثری علیه ایران هیچ مولفه نظامی ندارد.» (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که مقامات ایران بارها اعلام کرده‌اند که حضور نظامی بیگانکان در منطقه «منشاء ناامنی» در منطقه است. «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران چندی قبل در همین زمینه خلیج فارس را آبراه حیاتی برای ایران خواند و حضور نیروهای غیر منطقه‌ای و خارجی را «منشاء ناامنی» برشمرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت