مطلب جنجالی نیویورک‌تایمز بالاخره ترامپ را به حرف آورد

کد خبر: 1003983

رئیس‌جمهور آمریکا در تازه‌ترین واکنش به گزارش نیویورک تایمز درباره پرداخت پول از طرف روسیه برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان، این خبر را جعلی خواند و خواستار افشای منبع این خبر شد.

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور آمریکا در تازه‌ترین واکنش به گزارش نیویورک تایمز درباره پرداخت پول از طرف روسیه برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان، این خبر را جعلی خواند و خواستار افشای منبع این خبر شد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه تکذیب کردن گزارش ادعایی نیویورک تایمز درباره تماس‌های روسیه با طالبان برای هدف قرار دادن نظامیان آمریکایی در افغانستان اعلام کرد که این گزارش با هدف ضربه زدن به او و حزب جمهوری‌خواه منتشر شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا در توییت امروز چهارشنبه نوشت: «داستان تعیین پاداش مالی روسیه (برای طالبان جهت هدف قرار دادن نظامیان آمریکایی در افغانستان)، یک داستان سرایی دیگر توسط این رسانه جعلی برای آسیب زدن به من و حزب جمهوری‌خواه است».

دونالد ترامپ افزود: «شاید منبع اطلاعاتی مخفی (استنادی نیویورک تایمز) اصلا وجود خارجی نداشته باشد درست شبیه به خود داستان (تعیین پاداش مالی روسیه برای طالبان). اگر نیویورک تایمز بی اعتبار منبعی دارد، آن را افشا کند. این فقط یک حقه‌بازی دیگر است».

توییت تازه ترامپ علیه گزارش ادعایی نیویورک تایمز در حالی مطرح شده که این رسانه در گزارش خود ادعا کرده که سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا خبر تعیین جایزه روسیه برای هدف قرار دادن نظامیان آمریکایی در افغانستان را در اختیار ترامپ قرار داده بودند. مخالفت ترامپ با تغییر ساختار پلیس مینیاپولیس

رئیس‌جمهور آمریکا در یک توییت دیگر به موضوع درخواست‌ها برای مقابله با رفتارهای خشن و تبعیض آمیز پلیس علیه سیاه پوستان این کشور اشاره کرد و از مواضع حزب دموکرات برای انحلال و قطع بودجه پلیس تاخت.

او نوشت: «طبق گزارش تایم» "شورای شهر مینیاپولیس به اتفاق آرا پیشنهاد انحلال پلیس (این شهر) را تصویب کرد". دموکرات‌ها میخواهند این کار (انحلال پلیس) را در سراسر ایالات متحده انجام دهند که این برای ایمنی و امنیت فاجعه بار خواهد بود».

هشدار و اتهام‌زنی رئیس‌جمهور آمریکا درباره تلاش حزب دموکرات برای انحلال پلیس آمریکا در شرایطی صورت گرفته که بخش‌هایی از حامیان این حزب در انتقاد از خشونت و تبعیض نژادپرستانه ماموران پلیس این کشور علیه سیاه پوستان، خواستار انجام اصلاحات گسترده در ادارات پلیس آمریکا شده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت