سناتور ارشد آمریکایی خواستار تحریم پوتین شد

کد خبر: 1004047

یک سناتور ارشد حزب دموکرات آمریکا متممی را به سنا پیشنهاد کرده است که به‌موجب آن دولت آمریکا موظف به تحریم رئیس‌جمهور روسیه خواهد شد.

خبرگزاری تسنیم: شبکه خبری ان‌بی‌سی روز چهارشنبه گزارش داد که سناتور دموکرات «باب منندز» که از اعضای ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا به شمار می‌رود، یک متمم را به سنا پیشنهاد کرده است که در صورت تصویب آن، دولت ترامپ موظف خواهد شد که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه را مستقیماً هدف تحریم قرار دهد.

سناتور باب منندز دز متمم پیشنهادی خود خواستار مسدود کردن دارایی‌ها و در نظر گرفتن محدودیت‌های سفر برای ولادیمیر پوتین شده است.

علاوه بر ولادیمر پوتین، چند مقام ارشد روسی از جمله «سرگئی شویگو» وزیر دفاع این کشور و مقاماتی که سناتور باب منندز با استناد به ادعاهای تأیید نشده مبنی بر پیشنهاد پاداش از سوی دولت روسیه به نیروهای طالبان برای کشتن نیروهای آمریکایی آنها را متهم به اقدام علیه نظامیان آمریکایی کرده است، در فهرست افراد هدف تحریم قرار دارند.

روزنامه نیویورک تایمز اخیراً در گزارشی ادعا کرده است که یک واحد اطلاعاتی ارتش روسیه که با عملیات ترور در اروپا مرتبط است، پیشنهاد اعطای جوایزی را برای حملات موفقیت آمیز علیه نیروهای آمریکایی و ائتلاف مستقر در افغانستان طی سال گذشته ارائه کرده است.

این روزنامه مدعی شده است که نیروهای طالبان یا سایر گروه های شبه نظامی افغان که ارتباط نزدیکی با طالبان دارند، موفق به کسب پول و جوایز نقدی در این مدت شده است.

رئیس جمهور آمریکا پیش از این در صفحه توئیتر خود نوشت: «هیچ کسی به من و مایک پنس معاون رئیس جمهور درباره حملات کذایی علیه نظامیان ما در افغانستان توسط روس‌ها، گزارش نداده و نگفته است، آنطوری که از طریق "منبع ناشناس" توسط اخبار دورغ نیویورک تایمز گزارش شده است. همه آن را تکذیب می‌کنند و حملات زیادی علیه ما وجود نداشته است.»

ترامپ در توئیتی با تاکید بر اینکه «هیچ کسی به اندازه دولت ترامپ به روسیه سخت نگرفته است» نوشت: روسیه در زمان جو بایدن و اوبامای فاسد وارد میدان شد و بخش‌های مهمی از اوکراین را گرفت.

نیویورک تایمز افزود: ترامپ از این مساله مطلع بوده ولی دستور نداده است تا اقدامات تلافی جویانه ای علیه روسیه اتخاذ شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت