سوزان رایس: ترامپ دروغگوست و کل دنیا هم این را می‌داند

کد خبر: 1014814

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در دولت باراک اوباما در مصاحبه‌ای با حمله به دونالد ترامپ تاکید کرد، این حقیقت که ترامپ یک دروغگو بوده و همه جهان آن را می‌دانند، در حال آسیب رساندن به روابط آمریکا با دیگر کشورهاست.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از پایگاه خبری هیل، سوزان رایس، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در گفت‌وگو با برنامه استیون کلبر در شبکه خبری سی‌بی‌اس خاطر نشان کرد: هم‌پیمانان ما نمی‌دانند تکلیفشان با ما چیست.

رایس که زمانی سفیر آمریکا در سازمان ملل بود، ادامه داد: رئیس جمهوری آمریکا یک دروغگوست و همه دنیا این را می‌دانند. ما بی‌کفایت هستیم.

او گفت، در صورتی که جو بایدن در انتخابات ماه نوامبر پیروز نشود "ما دیگر آن آمریکایی که هر کسی آن را می‌شناخت، نخواهیم بود".

سوزان رایس چند وقت پیش نامش به عنوان یکی از نامزدهایی که جو بایدن برای معاونت رئیس جمهوری در نظر دارد، همراه با چند زن دیگر مطرح شد، هر چند که بعدا کامالا هریس از سوی بایدن انتخاب شد.

رایس عنوان کرد: شدیدا و عمیقا نگرانم اگر که چهار سال دیگر هم این دولت را داشته باشیم، دیگر آن آمریکایی که هر کسی می‌تواند آن را بشناسد، نخواهیم بود. دیگر در وضعیتی که قابل نجات دادن باشیم، نخواهیم بود. امنیت ملی ما و جایگاه ما در جهان به شکل غیرقابل ترمیمی آسیب خواهد دید.

رایس گفت: این اغراق نیست اگر که بگویم وضعیتی که در آن هستیم، وضعیت مرگ و زندگی است.

او عنوان کرد: طرح این صحبت چه در داخل و چه در سطح بین‌المللی چندان افراطی نیست. ما نمی‌توانیم در صورتی که دیگران نخواهند از ما پیروی کنند، رهبری کنیم و این ریسکی است که با چهار سال ریاست جمهوری دیگر دونالد ترامپ با آن روبرو می‌شویم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت