پمپئو چین را متهم به جاسوسی کرد

کد خبر: 1020513

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا مدعی شد چین به طور پیوسته از آمریکا جاسوسی کرده و فرصت‌های آن‌ها را به سرقت برده است.

پمپئو چین را متهم به جاسوسی کرد

باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از اسکای نیوز، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در سخنانی مدعی شد چین بطور پیوسته از آمریکا جاسوسی کرده است.

او با تکرار ادعا‌های پیشین خود گفت: چین پیوسته از ما جاسوسی کرده است و فرصت‌های ما را به سرقت برده و ملت آمریکا باید این تهدید را درک کنند.

پمپئو در ادامه ادعا‌های خود تصریح کرد: شماری از شرکت‌های چینی بر سرقت معنوی و دستبرد فکری از محصولات آمریکایی پایه ریزی شده اند.

وی در ادامه افزود: برای نخستین بار در ۲۰ سال گذشته، طرف‌های افغان با همدیگر در دوحه به منظور ترسیم نقشه صلح در افغانستان جمع شده اند. توافقنامه‌های صلحی که امروز به امضا می‌رسد، نشانگر نزدیکی ترامپ به خاورمیانه است.

او همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امارات و بحرین از کشور‌های دیگر در تعیین زمان مناسب برای دستیابی توافق با اسرائیل پیشی گرفته اند. کشور‌های دیگر اقدام به توسعه روابط خود با اسرائیل کرده اند.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد: بزودی کشور‌های دیگری به روند صلح خاورمیانه ملحق خواهند شد.

مایک پمپئو مدعی شد: برپایی روابط دیپلماتیک میان کشور‌های منطقه و اسرائیل به نفع تمامی طرف‌ها خواهد بود.

او گفت: دو توافق صلحی که امروز به امضا می‌رسد، نتیجه سال‌ها کار است.

وزیر خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد کشور‌های دیگری نیز توسعه روابط خود با اسرائیل را آغاز کرده اند.

گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز در مصاحبه با فاکس نیوز در اشاره به توافق عادی سازی اخیر امارات گفته است با وجود مخالفت رژیم صهیونیستی، مشکلی در فروش هواپیما‌های اف-۳۵ به امارات متحده عربی نخواهد داشت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها