جدیدترین وضعیت ترامپ و بایدن در آستانه دومین مناظره

کد خبر: 1027702

در حالی که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خود را برای دومین مناظره رو در رو آماده می کنند نظرسنجی رسانه های مختلف وضعیت متفاوتی را برای آنها در خصوص میزان آراء مردمی نشان می دهند.

خبرگزاری مهر: به نقل از ریل کلییر پالیتکیز، نتایج نظرسنجی های کلی در خصوص میزان حمایت از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حکایت از آن دارد که در حال حاضر «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات ۵۱.۳ درصد آرا و «دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوریخواه ۴۲.۳ درصد آرا را در اختیار دارند.

بدین ترتیب میزان اختلاف آرای دو نامزد در کل آمریکا به صورت کلی ۹ درصد است اما در نظرسنجی هایی که از تاریخ ۱۲ تا ۱۶ اکتبر از سوی رسانه های مختلف انجام شده، این اختلاف آرا متفاوت است.

در نظرسنجی IBD و TIPP میزان اختلاف آراء دو نامزد ۷ درصد به نفع بایدن است. در نظرسنجی اکونومیست و موسسه یوگاور اختلاف دو نامزد ۱۰ درصد به نفع بایدن است.

جدیدترین وضعیت ترامپ و بایدن در آستانه دومین مناظره

در نظرسنجی پایگاه خبری هیل و موسسه «هریس ایکس» اختلاف دو نامزد ۷ درصد به نفع بایدن است. در نظرسنجی رویترز و موسسه Ipsos اختلاف دو نامزد ۱۰ درصد به نفع بایدن است.

در نظرسنجی وال استریت ژورنال و ان بی سی نیوز اختلاف آرا ۱۱ درصد به نفع نامزد حزب دموکرات است. در نظرسنجی ان پی آر، پی بی اس و ماریست اختلاف دو نامزد ۱۱ درصد به نفع بایدن است.

در نظرسنجی موسسه راسموسن اختلاف دو نامزد ۵ درصد به نف نامزد حزب دموکرات اعلام شده است. در نظرسنجی JTN و موسسه تحقیقاتی RMG اختلاف بایدن و ترامپ ۸ درصد به نفع بایدن است.

در نظرسنجی موسسه USC Dornsife اختلاف نامزدهای دو حزب ۱۲ درصد به نفع نامزد حزب دموکرات یعنی جو بایدن اعلام شده است.

نظرسنجی سی‌ان‌ان: در ۱۰ ایالت رقابت تنگاتنگ است/ پیشتازی بایدن در سه ایالت کلیدی یک نظرسنجی جدید در آمریکا بیانگر آن است که در برخی ایالت‌های این کشور رقابت نزدیکی میان دو نامزد انتخاباتی وجود دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، نظرسنجی جدید سی‌ان‌ان با عنوان نظرسنجیِ نظرسنجی‌ها بیانگر آن است که اکنون در ۱۰ ایالت مهم آمریکا همچنان رقابت میان «دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوری‌خواه و رئیس جمهور کنونی آمریکا و «جو بایدن» رقیب دموکرات او نزدیک است.

همچنین این نظرخواهی نشان می‌دهد در سه ایالت از ۱۰ ایالتی که در انتخابات دور قبل در سال ۲۰۱۶ (۱۳۹۵) ترامپ برتری داشت، اکنون بایدن پیشتاز است.

این خبرگزاری این سه ایالت را «میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین» نام برده که بایدن اکثریت آرا را در آن‌ها بدست آورده است.

این نظرسنجی بیانگر آن است که در پنسیلوانیا بایدن اکثریت آرا را کسب کرده است. در این ایالت نامزد دموکرات‌ها ۵۲ درصد از رأی‌ها را بدست آورده در حالی که ترامپ ۴۳ درصد از آرا را دارد.

این نظرخواهی که از تاریخ ۲۰ سپتامبر (۳۰ شهریور) تا ۵ اکتبر (۱۴ مهر) انجام شده نشان می‌دهد در این سه ایالت نام برده شده به طور میانگین بایدن ۵۲ درصد از آرا و ترامپ ۴۳ درصد را بدست آورده‌اند.

درسال ۲۰۱۶ در همین نظرخواهی ترامپ بیشترین آرا را در تمامی این ۱۰ ایالت مهم بدست آورده بود.

در نظرسنجی کنونی او تنها در یک ایالت (تگزاس) از بایدن جلوتر است. ترامپ در تگزاس ۴۹ درصد آرا و بایدن ۴۳ درصد را کسب کرده ‌است.

در ایالت‌های «آیوا، جورجیا و اوهایو» هردو رقیب آرای یکسانی را بدست‌آورده‌اند.

در آریزونا و فلوریدا آمار کمی به نفع بایدن است به طوریکه در هر دو ایالت بایدن ۴۹ درصد و ترامپ ۴۵ درصد از آرا را در اختیار دارند.

در نظرسنجی هفته گذشته شبکه سی ان ان نیز جو بایدن با فاصله ده درصدی از دونالد ترامپ، رقیب جمهوری خواه خود پیش افتاده بود. در آن زمان نیز بایدن توانسته بود نظر مثبت ۵۳ درصد آمریکایی‌ها را به خود جلب کند، در حالی که ۴۳ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته بودند به دونالد ترامپ رای می‌دهند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت