حال وخیم «ترامپ» در کاخ سفید

کد خبر: 1031490

یک منبع آگاه در کاخ سفید فاش کرده «دونالد ترامپ» همچنان به دنبال جنگ علیه نتایج انتخابات است و قصد ندارد در مراسم تحلیف «جو بایدن» شرکت کند.

خبر‌گزاری فارس: یک منبع آگاه در کاخ سفید فاش کرده «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا همچنان شکست در انتخابات را نپذیرفته و به دنبال جنگ علیه نتایج انتخابات است.

این منبع آگاه به روزنامه انگلیسی «دیلی میرور» گفته: «او (ترامپ) همچنان در حال و هوای جنگ [علیه انتخابات]است و می‌گوید بایدن یک رئیس‌جمهور جعلی است و روز بیستم ژانویه (در مراسم تحلیف) شرکت نمی‌کند؛ زیرا این کار توهین به دموکراسی خواهد بود.»

همچنین ادعا شده که ترامپ به شدت مصمم است تا روایتی را مطرح کند تا بگوید در این انتخابات فریب خورده است.

این در حالی است که گزارش شده کارکنان ناامید کاخ سفید نیز در تلاش برای آرام کردن رئیس‌جمهور خشمگین آمریکا به روشن کردن شمع‌های معطر به گل رز روی آورده‌اند.

بر اساس این گزارش در صورتی که بایدن به صورت رسمی رئیس‌جمهور آمریکا شود ترامپ احتمالاً در مراسم تحلیف وی در اوایل بهمن ماه شرکت نخواهد کرد؛ این در حالی است که باراک اوباما و هیلاری کلینتون، رقیب دموکراتش در سال ۲۰۱۶ در مراسم تحلیف وی شرکت کردند.

شامگاه شنبه رسانه‌های آمریکایی از جمله «سی‌اِن‌اِن»، «فاکس‌نیوز»، «سی‌بی‌اِس»، «آسوشیتدپرس» و «نیویورک‌تایمز» با بیان اینکه جو بایدن توانسته به ۲۹۰ رأی الکترال دست پیدا کند، او را به عنوان پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و چهل و ششمین رئیس‌جمهور این کشور اعلام کردند.

با این وجود دونالد ترامپ همچنان شکست را نپذیرفته و به دنبال پیگیری ادعای حقوقی خود برای تغییر نتایج انتخابات است. تا زمان روشن شدن نتیجه این پیگیری حقوقی، مشخص نخواهد بود که جو بایدن رئیس جمهور شده یا خیر.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت