رکورد شکنی کرونا در آمریکا

کد خبر: 1032591

نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰، با صعودی شدن سیر این بیماری در آمریکا به مردم گفت تا وقتی امور را به دست بگیرد، باید از دولت ترامپ بخواهند که کم‌کاری‌ها در مبارزه با کووید ۱۹ را جبران کند.

رکورد شکنی کرونا در آمریکا

خبرگزاری مهر: داده‌های منتشر شده از سوی دانشگاه «جانز هاپکنیز» حاکی از آن است که طی ۲۴ ساعت گذشته، با فوت حدود یک هزار و ۴۶۶ مورد جدید، شمار قربانیان کرونا در آمریکا به ۳۳۲ هزار و ۶۱۹ نفر رسیده است.

همچنین طی شبانه‌روز گذشته، دست‌کم ۱۸۵ هزار و ۱۸۶ مورد جدید به شمار مبتلایان این کشور اضافه شده و در حال حاضر در آمریکا، ۱۰ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۳۳۵ نفر به کرونا آلوده هستند.

با توجه به سیر صعودی ابتلا به کرونا در آمریکا، جو بایدن نامزد دموکرات که مدعی پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ شده، در پیامی توئیتری نوشت: افزاش مبتلایان، افراد بستری‌شده و همچنین فوتی‌ها، نگران کننده است. این بحران نیازمند پاسخی قاطعانه و فوری در سطح فدرال است که تا کنون در حد قابل توجهی از آن چشم‌پوشی شده است.

رکورد شکنی کرونا در آمریکا

وی در پیامی دیگر، مدعی شد: من رئیس‌جمهور منتخب هستم اما تا سال میلادی جدید (۲۰ ژانویه)، اختیار امور را به دست نخواهم گرفت. کووید ۱۹ دربند زمان و تقویم نیست و الان هم شتاب بیشتری به خود گرفته است. باید همین امروز و همین حالا، اقدامات لازم از سوی دولت فعلی (ترامپ) اتخاذ شود.

شیوع ویروس کرونا به فرصتی برای خودنمایی نامزدهای دموکرات و جمهوریخواه آمریکا تبدیل شده است. ترامپ هم در تلاش است تا افتخار تولید واکسن شرکت «فایزر» را به نام خود ثبت کند و حتی مدعی است که اگر خبر این موفقیت پزشکی زودتر اعلام شده بود؛ در تعیین نتیجه انتخابات به نفع او، موثر بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها