کاخ سفید: آمریکا دیگر طرفی در معاهده آسمان‌های باز نیست

کد خبر: 1034425

مشاور امنیت ملی کاخ سفید امروز، یکشنبه گفت، آمریکا دیگر طرفی در معاهده آسمان‌های باز نیست که از نظر این کشور زمانش منقضی شده است.

ایسنا: به نقل از خبرگزاری رویترز، رابرت اوبراین، مشاور امنیت داخلی کاخ سفید تصریح کرد: امروز شش ماه از زمانی که آمریکا خروج خود را از معاهده مذکور اعلام کرد، گذشت. ما دیگر طرفی در این معاهده نیستیم؛ معاهده‌ای که به زعم آمریکا، روسیه آن را به طور علنی در سال‌های گذشته نقض کرده است.

اوبراین تاکید کرد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا همیشه آمریکا را در رتبه اول قرار داد زمانی که مساله مربوط به خروج از معاهده‌ها و توافقاتی بودکه زمان آنها منقضی شده بود و دشمنان ما به ضرر امنیت ملی ما از آن استفاده کردند.

سیاهپوستان میشیگان از ترامپ شکایت کردند سیاهپوستان آمریکا به دنبال تلاش ترامپ برای ابطال آرایشان از او شکایت و اعلام کردند او سعی دارد با ابطال این آرا نتیجه را به نفع خود تمام کند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ای‌بی‌سی نیوز، برخی از سیاه‌پوستان ایالت میشیگان از شکایت علیه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور و نامزد حزب‌جمهوری‌خواه کشورشان، خبر دادند.

دلیل این شکایت تلاش ترامپ و ستاد انتخاباتی او برای ابطال آرای شهروندان آمریکایی-آفریقایی عنوان شده است. رئیس‌جمهور آمریکا سعی دارد با ابطال این آرا نتیجه را به نفع خود تمام کند.

ستاد انتخاباتی ترامپ در نظر دارد از انتشار نتایج بازشماری آرا در شهر دیترویت ایالت میشیگان جلوگیری کند و به این منظور «مقام‌های ایالتی این شهر را تهدید، و آن‌ها را به تعویض کارکنان حوزه‌های انتخاباتی وادار می‌کند.»

البته ستاد انتخاباتی ترامپ درنظر دارد آرای سیاه‌پوستان را از ایالت‌هایی که اکثر رأیشان از سوی سیاه‌پوستان است، حذف کند.

روز گذشته اخبار حاکی از آن بود که مقامات ایالت میشیگان آمریکا خواستار به‌تعویق‌انداختن تایید انتخاباتی در ایالتشان هستند.

گفتنی است به تازگی مقامات ایالت جورجیا با انتشار اصلاحیه‌ای، تایید نتیجه نهایی و پیروزی «جو بایدن» نامزد دموکرات‌های آمریکا، در ایالتشان را پس گرفتند.

مسئول ایالت جورجیا با انتشار اصلاحیه‌ای درباره تایید نتیجه انتخابات اعلام کرد که نتیجه نهایی تا ساعاتی دیگر اعلام خواهد شد.

این در حالی است که ساعاتی پیش از این مقامات جورجیا نتیجه انتخابات در این ایالت را تایید و جو بایدن را پیروز انتخابات اعلام کرده بودند.

بایدن با کسب ۳۰۶ رای الکترال موفق به پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شده است و بسیاری از رهبران جهان این پیروزی را به وی تبریک گفته‌اند. با این وجود، دونالد ترامپ تاکنون به دلیل آنچه تقلب گسترده در انتخابات خوانده از پذیرش شکست اجتناب کرده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت