جان بولتون: ترامپ آسیب فراوانی تا پیش از مراسم تحلیف به آمریکا می‌زند

کد خبر: 1034445

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا گفت که مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید برگزار می‌شود، اما مسئله این است که ترامپ تا آن روز تا چه اندازه خسارت به آمریکا وارد خواهد کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان: جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی، از رهبران حزب جمهوری خواه خواسته است که رفتار غیر قابل توجیه دونالد ترامپ پس از انتخابات را محکوم کنند.

بولتون روز یکشنبه در یک مصاحبه با سی‌ان‌ان CNN، گفت که توصیف تلاش‌های ترامپ برای لغو نتایج انتخابات به عنوان «تلاش بدون خشونت برای کودتا» به ترامپ اعتبار بیش از حد می‌دهد.

وی گفت: «فکر می‌کنم او فقط به دنبال خرید زمان بیشتر است، ترامپ به این امید که چیزی به طور ناگهانی ظهور کند کو او را به پیروزی برساند است». وی در ادامه از همه رهبران ارشد جمهوری‌خواه آمریکا خواست تا اقدامات رئیس جمهور آمریکا را محکوم کند.

وی افزود: «حزب جمهوری خواه با پنهان شدن در چاله عنکبوت نجات نخواهد یافت. همه رهبران جمهوری خواه باید بیرون بیایند و بگویند که انتخابات به پایان رسیده است. ما در مورد حق انتزاعی ترامپ برای استفاده از راه حل‌های قانونی خود صحبت نمی‌کنیم. ما این را تصویب کردیم»

مشاور سابق ترامپ همچنین این را هم گفت که بسیاری از جمهوری خواهان ار واکنش های احتمالی ترامپ در هفته های جاری نگران هستند.

ترامپ بار‌ها از وقوع تقلب گسترده در پنسیلوانیا و جورجیا گفته و تیم انتخاباتی ترامپ از عدم رسیدگی به این ادعا‌ها ابراز ناراحتی می‌کنند. یکی از اعضای تیم رودی جولیانی وکیل ترامپ گفته اسناد مختلفی دال بر وقوع تقلب سازمان یافته در انتخابات آمریکا وجود دارد، اما دادگاه حاضر به بررسی آن‌ها نیست. در این بین خبر می‌رسد که اطرافیان ترامپ و هم حزبی‌های او شکست ترامپ در انتخابات را پذیرفته‌اند و اکنون از او می‌خواهند تا انتقال قدرت را آغاز کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت