از تیم سیاست خارجی بایدن هیجان زده نشوید

کد خبر: 1034796

استاد دانشگاه هاروارد معتقد است که نباید بواسطه انتخاباتی که «بایدن» برای تیم سیاست خارجی خود داشته هیجان زده شد.

خبرگزاری مهر: «استفان والت» استاد دانشگاه هاروارد، در پیامی در توئیتر می نویسد: افرادی که بواسطه تیم سیاست خارجی جو بایدن هیجان زده هستند نباید انتظارشان را از این افراد بالا ببرند.

والت در ادامه با اشاره به اینکه چالش های زیادی پیش روی تیم سیاست خارجی جدید آمریکا وجود دارد می نویسد که انتظار می رود آنها در مقام های جدید کارایی بیشتری نسبت به قبل داشته باشند.

از تیم سیاست خارجی بایدن هیجان زده نشوید

در خصوص اینکه تیم سیاست خارجی بایدن مشکلات زیادی در پیش روی خود دارند «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای گفته تغییر سیاست‌های دونالد ترامپ توسط جو بایدن زمان‌بر است و به سرعت صورت نخواهد گرفت.

باراک اوباما که با واشنگتن‌پست مصاحبه می‌کرد گفت سیاست خارجی دونالد ترامپ موجب وارد شدن لطمه به آمریکا شده، اما «جو بایدن» تیم مناسبی برای خارج کردن واشنگتن از این وضعیت دارد.

روزنامه واشنگتن‌پست نوشته یکی از برنامه‌های جو بایدن بازگرداندن آمریکا به توافق جوی پاریس و توافق هسته‌ای ایران به فاصله کوتاهی بعد از ورود به کاخ سفید است.

اوباما به چرخش‌هایی از این قبیل که در دوران ترامپ صورت گرفته اشاره کرد و گفت: چنین اقداماتی می‌توانند موانعی را بر سر راه ورود به توافقات ایجاد کنند، به گونه‌ای که نمی‌توان کاملاً اطمینان داشت که آیا دولت بعدی این سیاست‌ها را تغییر خواهند داد یا خیر؟ لطماتی وارد شده که خارج شدن از آنها زمان‌بر خواهد بود. اما شکی وجود ندارد که بایدن آدم‌های مناسب را برای انجام این کار دارد و من کاملاً مطمئنم که او می‌تواند این کار را انجام دهد، فقط ممکن است این اتفاق، فوری رخ ندهد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت