پیش بینی مقام انگلیسی درباره کابینه جنگ طلب بایدن

کد خبر: 1035233

سفیر پیشین انگلیس در سوریه گفت، وزرای منتخب رئیس جمهور احتمالی دموکرات در آمریکا درگیری‌های بیشتری را در غرب آسیا دنبال می‌کنند.

خبرگزاری فارس، «پیتر فورد» سفیر پیشین انگلیس در سوریه روز پنجشنبه گفت، وزارت امور خارجه آمریکا تحت ریاست «آنتونی بلینکن» درگیری‌های بیشتری در منطقه غرب آسیا را دنبال خواهد کرد.

فورد در مصاحبه با خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت: «بلینکن عمیقاً ابراز تأسف کرده که دولت [باراک]اوباما [رئیس جمهور سابق آمریکا]فرو رفتن هرچه بیشتر در باتلاق سوریه را متوقف کرد. تلاش [دونالد]ترامپ [رئیس جمهور آمریکا]برای خروج نیرو‌های آمریکایی از سوریه را نیز محکوم کرد».

این دیپلمات سابق انگلیس در ادامه گفت: «در حال حاضر صحنه برای مداخله و جنگ‌طلبی غیرسازنده‌تر آمریکا در خاورمیانه آماده است».

فورد افزود، بلینکن معتقد است بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران (برجام) آمریکا را در موضع قوی‌تری برای مقابله با «رفتار‌های ثبات‌زدای» تهران قرار خواهد داد و «اگر طرز فکر و هدف او از نشستن بر سر میز مذاکره با ایران باشد، تنظیم مجدد روابط با ایران میسر نخواهد بود».

او ضمن ابراز نگرانی درخصوص انتخاب «جیک سولیوان» به عنوان مشاور امنیت ملی و کمک او به بلینکن برای پیشبرد سیاست‌های مخربش گفت: «هیچ کدام از این انتصابات مؤید صلح در خاورمیانه و احتمالاً هیچ کجای دیگر نیست. هر دوی این‌ها محصولات کلاسیک انحصارگرایی و سلطه‌گرایی در واشنگتن هستند».

فورد افزود: «هیچ کدام از این دو نفر، هنگامی که در دولت [پیشین]مقامی داشتند پای سیاست‌ها یا اصولی که ذیل جریان اصلی واشنگتن نباشند، نایستادند».

علاوه بر این دیپلمات پیشین انگلیسی شماری دیگر از کارشناسان و تحلیل‌گران نیز درخصوص بیشتر کشیده شدن آمریکا به باتلاق جنگ‌های بی‌پایان در دوره ریاست جمهوری بایدن هشدار داده‌اند

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت