آغاز کارزار انتخاباتی ۲۰۲۴ ترامپ همزمان با تحلیف بایدن

کد خبر: 1035671

به گفته برخی منابع آگاه، رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد در صورتی که نتواند نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ را تغییر دهد، همزمان با تحلیف «جو بایدن»، کارزار خود برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ را آغاز کند.

آغاز کارزار انتخاباتی ۲۰۲۴  ترامپ همزمان با تحلیف بایدن

خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در حال بررسی آغاز کارزار انتخاباتی برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا همزمان با تحلیف «جو بایدن» است.

سه منبع آگاه به وبسایت «دیلی بیست» گفتند وی درباره ویژگی‌های این کارزار با مشاوران و نزدیکانش صحبت کرده است.

به گفته دو منبع، ترامپ ایده برگزاری رویدادی در ارتباط با این کارزار را در هفته برگزاری مراسم تحلیف بایدن و احتمالاً در روز تحلیف، در صورتی که تلاش‌هایش برای تغییر نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ جواب ندهد، مطرح کرده است.

بلومبرگ روز پنجشنبه گزارش داده بود که ترامپ گفته اگر وکلایش نتوانند نتایج انتخابات ۲۰۲۰ را تغییر دهند، برنامه‌هایی برای رقابت در انتخابات ۲۰۲۴ دارد. به گزارش «هیل»، کارزار ۲۰۲۴ وی از حمایت رای‌دهندگان جمهوری‌خواه برخوردار خواهد بود.

در ادامه شکست تلاش‌های جمهوری‌خواهان و ستاد دونالد ترامپ برای جلوگیری از پیروزی احتمالی رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، شکایت آن‌ها در ایالت پنسیلوانیا باز هم رد شد.

شبکه «الجزیره» به نقل از منابع محلی گزارش داد، دیوان عالی ایالتی در پنسیلوانیا، دادخواست حزب جمهوری‌خواه برای ابطال نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری در این ایالت را رد کرده است.

بر این اساس، چند نفر از نمایندگان جمهوری‌خواه این ایالت در کنگره آمریکا از جمله «مایک کِلی»، شکایتی را مبنی بر ابطال «رأی‌گیری غیابی» و همچنین عدم تایید نتایج انتخابات در پنسیلوانیا به دادگاه ارائه کرده بودند.

پیش از این نیز، دادگاه تجدیدنظر فدرال فرجام خواهی تیم حقوقی رئیس جمهور آمریکا در مورد آرای پنسیلوانیا را به علت ناکافی بودن دلایل رد کرد.

شمارش آرا در آمریکا نشان می‌دهد که بایدن توانسته بیش از ۸۰ میلیون رای را بدست بیاورد که رکوردی در تاریخ آمریکا به شمار می‌آید.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر برگزار شد. برآورد رسانه‌ها حاکی است جو بایدن با ۳۰۶ رأی الکترال به عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا انتخاب شده است. ترامپ ۲۳۲ رأی الکترال به دست آورد. ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری کرده و شکایت‌هایی را درباره تقلب در فرایند رأی‌گیری در چند ایالت کلیدی مطرح کرد. اکثر این شکایت‌ها رد شده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها