آریزونا پیروزی بایدن در این ایالت را تایید کرد

کد خبر: 1036062

ایالت آریزونا روز دوشنبه نتیجه انتخابات در این ایالت را که طی آن نامزد دموکرات پیروز شده را تایید کرد.

خبرگزاری فارس: ایالت آریزونا ساعتی پیش نتیجه انتخابات در این ایالت را که طی آن «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات پیروز شده را تایید کرد.

دوشنبه هفته پیش تمامی بخش های ایالت آریزونا نتایج انتخابات در این ایالت را تایید کرده بودند و امروز آخرین مهلت تایید نتایج انتخابات در این ایالت توسط فرماندار و وزیر داخلی این ایالت بود.

با اتمام شمارش آرای ایالت آریزونا، جو بایدن با اختلاف حدود ده هزار رأی توانست «دونالد ترامپ» رئیس جمهور مستقر در کاخ سفید را در این ایالت شکست دهد.

در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد، برآورد رسانه‌ها حاکی است جو بایدن با ۳۰۶ رأی الکترال در مقابل ۲۳۲ رأی ترامپ پیروز شده است. طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد.

تیم دونالد ترامپ از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آنها تخلف‌ها و تقلب‌های انتخاباتی است، مطرح کرده است اما این شکایت‌ها در چند ایالت رد شده‌اند.

ترامپ دو هفته پیش در پیامی در توییتر به طور ضمنی به شکست در ایالت آریزونا اعتراف کرده بود. وی در این پیام توییتری نوشته بود: «اکنون دانسته شد که سیستم رای‌گیری وحشتناک Dominion در آریزونا (و در نوادا) استفاده شده است. جای تعجب نیست که نتیجه یک باخت (با نتیجه) بسیار تنگاتنگ بود.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت