نظرسنجی ها از میزان محبوبیت ترامپ

کد خبر: 1044863

نتیجه یک نظرسنجی در آمریکا نشان داد محبوبیت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در این کشور به پایین‌ترین حد خود طی چهار سال اخیر نزول کرده است.

خبرگزاری فارس: نظرسنجی «دانشگاه کوئینیپیاک» در آمریکا که روز دوشنبه (دیروز) منتشر شد نشان می‌دهد که میزان محبوبیت دونالد ترامپ بعد از یورش حامیان او به کنگره این کشور افت شدیدی کرده است.

«نیوزویک» گزارش داد که نتیجه یک نظرسنجی تازه در آمریکا حاکی است که میزان محبوبیت دونالد ترامپ به پایین‌ترین سطح خود نزول کرده است.

طبق نظرسنجی «دانشگاه کوئینیپیاک» که بعد از حمله حامیان دونالد ترامپ به کنگره آمریکا انجام شد، تنها ۳۳ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از عملکرد او در مقام رئیس‌جمهور ابراز رضایت کردند.

محبوبیت ۳۳ درصدی ترامپ در آمریکا طبق نتیجه این نظرسنجی، پایین‌ترین میزان رضایتمندی از او در مقام رئیس‌جمهور از آگوست ۲۰۱۷ تاکنون بوده است.

۶۰ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی تازه در آمریکا اعلام کردند که از عملکرد ترامپ در مقام رئیس‌جمهور رضایت ندارند.

به رغم افت شدید میزان محبوبیت ترامپ، حمایت از او بین طرفداران حزب جمهوری‌خواه همچنان ادامه دارد و از سوی دیگر نارضایتی دموکرات‌ها هم شدت گرفته است.

۷۱ درصد از افرادی که نظرسنجی دانشگاه کوئینیپیاک خودشان را جمهوری‌خواه خوانده‌اند، همچنان از او راضی هستند و حمایت خودشان را اعلام کردند.

میزاع نارضایتی از ترامپ در بین دموکرات‌های شرکت‌کننده در نظرسنجی دانشگاه کوئینیپیاک به ۹۴ درصد افزایش یافته است.

در نظرسنجی یک ماه قبل (دسامبر ۲۰۲۰) میزان عدم رضایت از ترامپ ۵۱ درصد بود و در عرض کمتر از یک ماه نارضایتی از او ۹ درصد افزایش یافته است.

در بخش دیگری از این نظرسنجی، از شرکت‌کنندگان درباره ادعاهای دونالد ترامپ در خصوص سرقت انتخابات ریاست جمهوری از او و تقلب جو بایدن و دموکرات‌ها نظرخواهی شده است.

58 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی دانشگاه کوئینیپیاک اعلام کردند که از نظر آنها، تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری وجود نداشت.

نظرسنجی دانشگاه کوئینیپیاک هفتم ژانویه تا دهم ژانویه(۱۸ تا ۲۱ دی ماه) از میان ۱۲۳۹ بزرگسال آمریکایی گرفته شده است.

نظرسنجی مذکور یک روز بعد از حمله حامیان ترامپ به کنگره آمریکا آغاز شد؛ حمله‌ای که حداقل ۵ کشته و ده‌ها زخمی برجا گذاشت و انتقادهای گسترده قانونگذاران و مقام‌های هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات و حتی «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور این کشور را به دنبال داشت.

به دنبال یورش طرفداران ترامپ به جلسه کنگره آمریکا و ناکامی رئیس‌جمهور این کشور در عدم تایید پیروزی جو بایدن، دموکرات‌ها ضمن محکوم کردن اقدامات او در تحریک هوادارانش، روند استیضاح وی را که قرار است اول بهمن ماه از قدرت کنار برود، کلید زدند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت