ادعا‌های وزیر خارجه جدید آمریکا درباره ایران

کد خبر: 1046358

وزیر خارجه جدید آمریکا مدعی شد این کشور در کنار متحدانش از موقعیتی بهتر برای مقابله با تهدیدهای ایران برخوردار خواهد بود.

باشگاه خبرنگاران جوان: «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه پیشنهادی «جو بایدن» مدعی شد که آمریکا در کنار متحدانش از موقعیتی بهتر برای مقابله با تهدید‌های ایران برخوردار خواهد بود.

بلینکن در جلسه سنا برای وی ادعا کرد: «در کنار متحدانمان موقعیت بهتری برای مقابله با تهدید‌های ناشی از روسیه، ایران و کره شمالی خواهیم داشت.»

وی در ادامه افزود: «دولت بایدن به جلوگیری از تحقق هدف ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای متعهد است. توافق هسته‌ای در محدود کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران موفق بود و خروج از آن به ایران فرصت برای کار بر روی غنی سازی داد.»

این مقام آمریکایی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: «ما به دنبال توافقی طولانی‌تر و قویتر با ایران هستیم، آمریکا مسئولیت جلوگیری ایران از دستیابی به سلاح هسته‌‌ای را دارد.»

بلینکن در بخشی دیگر از اظهارات خود گفت «توافق ابراهام از امنیت اسرائیل و ثبات در منطقه حمایت می‌کند. به دنبال راه حل دو دولتی در خاورمیانه هستیم اما شک دارم در کوتاه مدت به آن برسیم.»

بلینکن در اظهاراتی بی‌اساس ضمن دفاع از جنایت دولت آمریکا مبنی بر ترور سردار سلیمانی، مدعی شد «از کشته شدن قاسم سلیمانی ناراحت نیستم، زیرا باعث ریخته شدن خون‌های زیادی بود. سربازان آمریکایی پس از کشته شدن سلیمانی زخمی شدند.»

این مقام آمریکایی همچنین گفت: «از رویکرد سفت و سخت ترامپ در مقابله با چین حمایت می‌کنم.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت