اکثریت آمریکایی‌ها درباره ترامپ چه می گویند؟

کد خبر: 1046540

بیش از نیمی از مردم آمریکا معتقدند رئیس جمهور آمریکا در چهار سال حضور در کاخ سفید نتوانست شعار «عظمت را به آمریکا برگردان» را محقق کند.

خبرگزاری فارس: نتایج یک نظرسنجی نشان داد، اکثریت مردم آمریکا معتقدند «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نتوانست عظمت را به آمریکا بازگرداند.

به نوشته پایگاه خبری «هیل»، نظرسنجی مشترک نشریه «پالتیکو» و یک موسسه تحقیقاتی که هم‌زمان با ترک کاخ سفید از سوی ترامپ منتشر شده است نشان می‌دهد از دید ۵۷ درصد از آمریکایی‌ها، ترامپ در تحقق شعار معروف کمپین انتخاباتی خود «عظمت را به آمریکا برگردان» ناتوان بوده است.

در مقابل ۳۹ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند ترامپ قطعاً یا احتمالاً توانسته این شعار خود را محقق کند.

از این میان، هشتاد درصد از جمهوری‌خواهان، حدود دو سوم از رأی‌دهندگان مستقل و دوازده درصد از دموکرات‌ها گفتند، ترامپ توانست عظمت را به آمریکا برگرداند.

۴۶ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند، ترامپ به عنوان یکی از بدترین روسای جمهور آمریکا در حافظه مردم ثبت می‌شود و در مقابل حدود بیست درصد از شرکت‌کنندگان گفتند او یکی از بهترین روسای جمهور آمریکا بود.

این نظرسنجی از حدود دوهزار شهروند آمریکایی و با حاشیه خطای دو درصدی انجام شد.

ترامپ در طول چهار سال ریاست جمهوری، از بسیاری معاهدات بین‌المللی خارج شد. دولت وی همچنین عملکرد ضعیفی در کنترل ویروس کرونا داشت و آمریکا را به بزرگترین مرکز شیوع این بیماری تبدیل کرد.

او پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری امسال، مدعی تقلب در انتخابات شده و دعوای حقوقی گسترده‌ای در این ارتباط به راه انداخت.

در نهایت پس از آنکه تلاش او برای حفظ قدرت بی‌نتیجه ماند، روز ششم ژانویه و در حالی که کنگره آمریکا در حال تأیید پیروزی «جو بایدن» رقیب دموکرات وی بود، در جمع حامیانش در مجاورت ساختمان کنگره سخنرانی کرد.

اظهارات تحریک‌آمیز ترامپ و تأکید بر تقلب در انتخابات در این سخنرانی جنجالی موجب شد شمار زیادی از هواداران او به ساختمان کنگره حمله‌ور شوند. در پی وقوع این حمله پنج نفر از جمله یک مأمور پلیس جان خود را از دست داد.

ترامپ عصر چهارشنبه (به وقت تهران) در حالی کاخ سفید را ترک و به یک پایگاه نظامی برای سخنرانی خداحافظی رفت که معاون وی و سران حزب جمهوری‌خواه از شرکت در این مراسم امتناع کردند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت