دلیل ناراحتی نخست وزیر کانادا از بایدن

کد خبر: 1046743

نخست وزیر کانادا از تصمیم دولت جدید آمریکا در خصوص خطه لوله نفتی میان دو کشور انتقاد کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از شبکه خبری سی ان ان، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا از تصمیم رئیس جمهور جدید آمریکا در خصوص خط لوله نفتی میان دو کشور ابراز ناامیدی کرد.

جاستین ترودو در واکنش به لغو مجوز خط لوله نفت کی استون بین ایالات متحده و کانادا اعلام کرد: با این اقدام، از بایدن ناامید شدم.

نخست وزیر کانادا یادآور شد: ما در نوامبر گذشته در این باره صریحا صحبت کردیم. این تصمیم در حالی اتخاذ شد که کانادا بزرگترین تامین کننده انرژی برای ایالات متحده است و به ایالات متحده در این باره کمک می‌کند.

پیش از این جن ساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرده بود: نخستین تماس خارجی بایدن با جاستین ترودو در روز جمعه خواهد بود.

او افزود: امیدوارم آن‌ها در خصوص اهمیت ارتباط با کانادا، علاوه بر تصمیم شان در زمینه خط لوله کی استون که ما امروز آن را اعلام کردیم، به گفت‌وگو بپردازند.

این در حالی است که بایدن به شکل رسمی، مجوز ریاست جمهوری که دولت ترامپ در زمینه پروژه بحث برانگیز خط لوله انتقال نفت داده بود را لغو کرد. بایدن در اولین روز ریاست جمهوری خود چندین فرمان اجرایی صادر کرد که بخش عمده آن‌ها لغو احکام دولت دونالد ترامپ بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت