اولین انتقاد به اقدامات رئیس جمهور جدید آمریکا

کد خبر: 1046834

رهبر جمهوریخواهان سنای آمریکا از اقدامات متعدد رئیس جمهور جدید ایالات متحده در نخستین روز مسئولیتش انتقاد کرده است.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، میچ مک کانل رهبر جمهوریخواهان سنای آمریکا روز پنجشنبه در اظهاراتی ضمن انتقاد از اقدامات جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا در نخستین روز ریاست جمهوری اش، گفت: جمهوریخواهان برای مسدودکردن پیشنهاداتی که با آن مخالف هستند، تلاش خواهند کرد.

بر اساس این گزارش وی افزود: بایدن در نخستین روز فعالیتش به عنوان رئیس جمهور آمریکا، گام های بزرگی را در مسیر اشتباه برداشته است.

اشاره مک کانل به تصمیم بایدن برای پیوستن مجدد به پیمان تغییرات آب و هوایی پاریس، لغو پروژه خط لوله نفتی کی استون و برکناری فرد معرفی شده از سوی ترامپ به عنوان دبیر کل شورای روابط ملی کار آمریکا بوده است.

مک کانل اظهار داشت: بایدن باید به یاد داشته باشد که انتخاب شدنش را به چپگراهای افراطی مدیون نیست.

در حالی که بایدن وعده داده است تا تصویب بسته کمک مالی کرونا را در اولویت برنامه های دولت قرار دهد ولی به نظر می رسد جمهوریخواهان همه تلاش خود را برای ممانعت از تصویب سریع این لایحه به کار خواهند گرفت.

دولت بایدن همچنین قصد دارد طرح جدید سیاست های مهاجرتی را نیز ارائه کند.

مک کانل ضمن انتقاد از طرح دولت بایدن برای اصلاح سیاست های مهاجرتی نیز گفت: طرح دولت بایدن موجب افزایش انگیزه پناهجویان و مهاجران غیرقانونی برای ورود به این کشور خواهد شد و این رویکرد شکست خورده موجب وقوع بحران انسانی دیگری در مرزهای ما می شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت