حمایت رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکا از ترامپ

کد خبر: 1046856

رهبر جمهوری‌خواهان مجلس سنای آمریکا در تلاش است محاکمه رئیس جمهور سابق این کشور را به تأخیر اندازد تا او زمان کافی برای بررسی پرونده‌اش را داشته باشد.

خبرگزاری فارس: «میچ مک‌کانل» رهبر جمهوری‌خواهان مجلس سنای آمریکا قصد دارد جلسه محاکمه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق این کشور را به تعویق اندازد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، مک‌کانل در تلاش است با خرید وقت برای ترامپ، این فرصت را به او بدهد که بررسی بیشتری بر روی پرونده محاکمه‌اش داشته باشد.

رهبر جمهوری‌خواهان سنا عصر پنجشنبه به وقت محلی در بیانیه‌ای پیشنهاد کرد مجلس نمایندگان، لایحه کلید زدن مرحله اول محاکمه ترامپ را ۲۸ ژانویه (۹ بهمن) تحویل دهند. پس از آن، مجلس سنا دو هفته به تیم حقوقی ترامپ اجازه می‌دهد اسناد و شواهد خود را گردآوری کند و جلسه محاکمه نیز اواسط ماه آینده میلادی برگزار می‌شود.

مک‌کانل دراین‌باره گفت، با توجه به شتاب بی‌سابقه مجلس نمایندگان آمریکا برای تنظیم این لایحه، مجلس سنا معتقد است رویه‌ای منصفانه را پیش بگیرد و به حقوق رئیس جمهور سابق احترام بگذارد.

در حال حاضر، مک‌کانل و «چاک شومر» رهبر دموکرات‌های سنا در حال چانه‌زنی بر سر این تصمیم هستند و گفته می‌شود، جمهوری‌خواهان در ازای تأخیر در محاکمه ترامپ، بررسی و تأیید سریع‌تر وزرای دولت بایدن را پیشنهاد کرده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت