وزیر خارجه جدید آمریکا وعده گفت‌وگو با تهران را داد

کد خبر: 1047862

وزیر خارجه جدید آمریکا در یک سخنرانی وعده داد روابط خود را با متحدان آمریکا بازسازی کند. و همچنین در ادامه تاکید کرد به گفت‌وگو با تهران درباره برنامه هسته‌ای ایران بازمی‌گردد.

باشگاه خبرنگاران: آنتونی بلینکن وزیر خارجه جدید آمریکا پس از تصدی مقام خود وعده داد به گفتگو با ایران درباره برنامه هسته‌ای بازگردد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه جدید آمریکا پس از تصدی مسئولیتش به ایراد سخنرانی پرداخت.

او در این سخنرانی وعده داد روابط خود را با متحدان آمریکا بازسازی کند. بلینکن در ادامه تاکید کرد به گفتگو با تهران درباره برنامه هسته‌ای ایران بازمی‌گردد.

او که پیش از این در دولت اوباما به عنوان معاون مشاور امنیت ملی از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ و معاون وزیر خارجه از ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ خدمت می‌کرد با ۲۲ رای مخالف و ۷۸ رای موافق قانون گذاران کنگره به سمت وزارت خارجه برگزیده شد.

بلینکن: واشنگتن قادر است حل مشکلات جامعه جهانی را آسان کند

وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در اولین روز حضور خود در ساختمان وزارت خارجه گفت که آمریکا این قدرت را دارد که حل مشکلات و چالش‌های جامعه جهانی را آسان کند.

خبرگزاری فارس: «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا عصر چهارشنبه در سخنانی گفت که وی متعهد می‌شود که دیپلمات‌ها و نیروهای آمریکایی در خارج را ناامید نکند.

وی که هنگام ورود به ساختمان وزارت خارجه آمریکا این سخنان را مطرح می‌کرد گفت که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا متعهد به ایجاد راه حل برای کرونا در سریعترین زمان ممکن است.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه گفت که جامعه جهانی قدرت آمریکا برای ترمیم جراحت‌های خود را زیر نظر دارد.

بلینکن اضافه کرد که قدرت آمریکا بر هر کشور دیگری در جهان برتری دارد. و آمریکا این قدرت را دارد که برای جامعه جهانی حل مشکلات و چالش‌هایش را آسان کند.

وی گفت: «باید با همپیمانان خود برای مقابله با تهدیدهای دشمنان و چالش‌های امنیتی و بهداشتی همکاری کنیم.»

روز گذشته مجلس سنای آمریکا صلاحیت آنتونی بلینکن برای تصدی سمت وزیر خارجه آمریکا را تأیید کرد.

وی روز گذشته در نشست مجلس سنا گفته بود که «رئیس‌جمهور منتخب معتقد است که اگر ایران به توافق بازگردد ما هم به این توافق برمی گردیم، اما از این مسئله، همراه با متحدانمان که بار دیگر با ما همراستا می‌شوند به عنوان سکویی برای دستیابی به یک توافق طولانی‌تر و قوی‌تر و رسیدگی به مسائل دیگر به خصوص مسئله موشکی و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران استفاده خواهیم کرد.»

دولت قبلی آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» بعد از خروج از برجام و احیای تحریم‌ها علیه ایران به سیاست‌هایی تحریک‌آمیز علیه ایران، از جمله ترور سردار قاسم سلیمانی روی آورد.

ترامپ وعده داده بود با خروج از برجام و پیگیری سیاست «کارزار فشار حداکثری» ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به «توافقی بهتر» -به زعم او- مجاب خواهد کرد.

در حالی که دوران ۴ ساله ریاست‌جمهوری ترامپ به پایان رسید او در تحقق این هدف ناکام ماند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت