نماینده دولت آمریکا در سازمان ملل شمشیرش را نیامده برای ایران از رو بست

کد خبر: 1047884

نماینده دولت جدید آمریکا در سازمان ملل اظهارات بی اساسی را درباره برنامه هسته‌ای ایران مطرح کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان: «لیندا توماس گرینفیلد» فرستاده ویژه دولت جدید آمریکا تحت ریاست‌جمهوری «جو بایدن» در سازمان ملل امروز (چهارشنبه) گفت به‌زودی برنامه‌های وزارت امورخارجه این کشور علیه چین را اعلام خواهد کرد.

این مقام آمریکایی در جلسه استماع امروز خود در مجلس سنا با ادعای آن که این برنامه علیه اقدامات پکن برای «نسل‌کشی بشریت» است، افزود: «وزارت امورخارجه آمریکا در حال حاضر مشغول بررسی اقدامات چین در منطقه سین کیانگ برای نسل‌کشی و جنایات علیه بشریت است.»

گرینفیلد در بخشی از سخنان خود گفت: «میدانم که در همین لحظه که ما صحبت می‌کنیم وزارت امورخارجه آمریکا مشغول بررسی اقدامات این کشور است. کار‌های آن‌ها وحشتناک است و من مشتاق نتایج آن هستم.»

این سخنان مقام آمریکایی در راستای اتهام‌زنی‌های این کشور علیه چین مبنی بر «ستم به اقلیت مسلمانان ساکن در این کشور» مطرح شده است.

گرینفیلد همچنین در این نشست اظهاراتی علیه ایران نیز مطرح کرده و اعلام کرد که دولت جدید آمریکا قصد دارد فشار را بر روی کشورمان و دسترسی به انرژی هسته‌ای محدود کند تا ایران به توافقی جدید با موازینی جدید راضی شود. این مقام آمریکایی همچنین اعلام کرد این فشار به کمک چین و روسیه بر ایران اعمال خواهد شد.

او در بخشی از سخنان خود گفت: «ما تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا مطمئن شویم ایران به سلاح هسته‌ای دسترسی ندارد. ما با متحدان، دوستان و شرکای خود کار خواهیم کرد تا از پاسخگویی ایران اطمینان حاصل کنیم زیرا از زمان خروج از توافق هسته ای با واکنش ایران مواجه شده‌ایم.»

گرینفلید در ادامه افزود: «تلاش می‌کنیم تا با روسیه و چین به نقاط مشترکی برای تحت فشار قرار دادن ایران و بازگشت این کشور به توافق هسته‌ای و پیروی از مفاد آن پیدا کنیم.»

دولت دونالد ترامپ در می‌ سال ۲۰۱۸ در اقدامی یکجانبه توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام را به بهانه‌های واهی نقض آن از سوی ایران زیر پا گذاشت. پس از آن کمپین غیرانسانی فشار حداکثری را با محوریت تروریسم اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداخت تا از این روزنه بساط مذاکرات نمایشی را در جهت حصول نیات خود فراهم کند؛ تیری که برغم تشدید تحریم‌ها به سنگ خورد.

حال با تغییر دولت در واشنگتن همگان به نظاره نشسته‌اند تا ببینند سرنوشت توافق هسته‌ای ایران در دوره جو بایدن که مدعی بازگشت به برجام و مذاکره با ایران بود، چه خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت