گفتگوی فرمانده سنتکام با مقامات اسرائیلی درباره ایران

کد خبر: 1048122

فرمانده سازمان تروریستی «ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده» روز پنج شنبه برای گفتگو با فرماندهان بلندپایه ارتش رژیم صهیونیستی پیرامون ایران وارد فلسطین اشغالی شد.

خبرگزاری مهر: به نقل از شبکه آی ۲۴ اسرائیل، ژنرال «کنث مک کنزی» فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده موسوم به «سنتکام» (CENTCOM) طبق برنامه‌ای از پیش تعیین شده برای گفتگو با فرماندهان بلندپایه ارتش رژیم صهیونیستی پیرامون ایران و سایر چالش‌های منطقه‌ای وارد فلسطین اشغالی شد.

این سفر یک روزه ژنرال مک کنزی نخستین دیدار یک مقام بلندپایه نظامی آمریکا از فلسطین اشغالی پس از مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس جمهور جدید آمریکا در هفته گذشته و همچنین دو روز پس از ادعاهای واهی «آویو کوخاوی» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل علیه ایران است.

روزنامه جروزالم پست نیز در گزارشی اعلام کرد از زمانی که پنتاگون تصمیم گرفت اسرائیل را از قلمرو فرماندهی ستاد فرماندهی اروپا (EUCOM) ارتش ایالات متحده به ستاد فرماندهی مرکزی منتقل کند، این نخستین سفر این فرمانده ارتش آمریکا به فلسطین اشغالی است.

سنتکام که همکاری نزدیکی با کشورهای عربی دارد، به طور سنتی اسرائیل را از پیوستن به این ستاد فرماندهی منع کرده است؛ زیرا بسیاری از کشورهای عربی تاکنون آشکارا از انجام عملیات در کنار ارتش رژیم صهیونیستی امتناع کرده‌اند.

با این حال، از زمان امضای توافقنامه‌های عادی سازی روابط میان اسرائیل با کشورهای امارات، بحرین، سودان و مغرب این رویه کشورهای عربی تاحدودی تغییر کرده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت