پنتاگون وفاداران ترامپ را بیرون کرد

کد خبر: 1048403

وزارت دفاع آمریکا روند انتصاب برخی افراد در پست‌های کلیدی این وزارتخانه را که در روزهای پایانی ریاست جمهوری دونالد ترامپ شروع شده بود، متوقف کرده و در این انتصاب‌ها بازنگری می‌کند.

آنا: وزارت دفاع آمریکا روند انتصاب برخی افراد در پست‌های کلیدی این وزارتخانه را که در روزهای پایانی ریاست جمهوری دونالد ترامپ شروع شده بود، متوقف کرده و در این انتصاب‌ها بازنگری می‌کند.

به گزارش هیل، پنتاگون انتصاب چندین فرد وفادار به ترامپ را در هیئت مشاوره‌ای این وزارتخانه متوقف کرد. بنابراین گزارش جان کربی، سخنگوی جدید مطبوعاتی پنتاگون دراین‌باره در بیانیه‌ای اعلام کرد: وزیر دفاع آمریکا همان‌طوری که همگان انتظار داشتند، در حال بازنگری سیاست‌ها و سمت‌ها کنونی در این وزارت خانه است تا مطمئن شود که چنانچه تغییراتی لازم باشد انجام پذیرد. کربی که در دوره باراک اوباما وی سخنگوی همین وزارتخانه و وزارت خارجه آمریکا بود در ادامه این بیانیه افزود هرچند هنوز هیچ تصمیم نهایی درباره چنین پست‌ها و انتصاب‌هایی گرفته نشده است اما تغییراتی صورت خواهد گرفت. هیل گزارش داد: پس از انتخابات ماه نوامبر سال گذشته میلادی، دولت ترامپ اقدام به برکناری کارشناسان کهنه‌کار از هیئت مشاوران پنتاگون کرد، افرادی همچون هنری کیسینجر و مادلین آلبرایت وزرای پیشین وزارت خارجه آمریکا و به‌جای آن‌ها افرادی که وفادار به ترامپ بودند، جایگزین شدند. هیل افزود: اعضای هیئت مشاوران بنا بر خواسته وزیر دفاع آمریکا انتخاب می‌شوند و لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا همچنان می‌تواند هرگونه انتصابی را که از سوی ترامپ صورت گرفته باشد، عزل کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت