ماجرای تیراندازی یک زن به پلوسی

کد خبر: 1048430

روزنامه واشنگتن پست نوشت: مقامات فدرال آمریکا دو زن را در ارتباط با حمله به ساختمان کنگره در روز شش ژانویه بازداشت کردند.

ایسنا: روزنامه واشنگتن پست نوشت: مقامات فدرال آمریکا دو زن را در ارتباط با حمله به ساختمان کنگره در روز شش ژانویه بازداشت کردند.

به نوشته این روزنامه، یکی از این زنان قصد داشته در جریان اعتراضات به سمت نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تیراندازی کند. به اشاره این روزنامه، دفتر تحقیقات فدرال 12 ژانویه فایل ویدیویی را به دست آورده که در آن دو زن به نام‌های دیانا سانتوس اسمیت،‌ دون بانکروفت زمان ترک کنگره نشان داده می‌شوند که نیروهای امنیتی بعد از آن این دو زن را بازداشت کردند. بانکروفت در فایل ویدیویی که برای فرزندانش فرستاده گفته است: به ساختمان کنگره حمله کردیم...وارد شدیم. کارمان را کردیم. دنبال نانسی (پلوسی) گشتیم تا به سر لعنتی‌اش تیراندازی کنیم اما او را نیافتیم. دفتر تحقیقات فدرال تاکید کرد، این دو زن از همان ابتدا درباره مشارکت‌شان در حمله به کنگره به مقامات دروغ گفتند آن دو الان با سه اتهام فدرال روبه‌رو هستند ازجمله اتهام یورش مغرضانه به ساختمان کنگره؛ جایی که بدون داشتن مجوز خاص امکان ورود به آنجا وجود ندارد، مانع تراشی در فعالیت‌های دولتی به واسطه اقدامات اغتشاش‌آمیز و عملکرد خارج از قانون در ساختمان کنگره.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت