واشنگتن: مایل به میانجیگری میان بغداد و اقلیم کردستان هستیم

کد خبر: 730372

«هیثر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امشب در میان خبرنگاران گفت که واشنگتن مایل به میانجیگری میان دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان در مورد همه‌پرسی اخیر را دارد.

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید در صورت ابراز علاقه دولت مرکزی عراق، آمریکایی‌ها مایل خواهند بود که بین بغداد و مقامات اقلیم کردستان میانجیگری کنند.

به گزارش رویترز، «هیثر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امشب در میان خبرنگاران گفت که واشنگتن مایل به میانجیگری میان دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان در مورد همه‌پرسی اخیر را دارد.

مقامات اقلیم کردستان عراق دوشنبه این هفته برای جدایی این بخش از خاک عراق، همه‌پرسی برگزار کردند؛ نتیجه این همه‌پرسی، عصبانیت شدید بغداد از یک نظرسنجی غیرقانونی و بسته شدن مرزهای هوایی و زمینی به سمت اقلیم کردستان بود.

اسرائیل تنها رژیم خاورمیانه است که علناً از همه‌پرسی حمایت کرده و آمریکایی‌ها هم تاکنون شفاهاً با این کار مخالف بودند اما امشب سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن این مورد را به شکل یک مسئله می‌بیند که با گفت‌وگو حل می‌شود.

نوئرت در این خصوص گفت: «ایالات متحده، در صورت درخواست، آماده خواهد بود که به تسهیل گفت‌وگوها میان دو طرف کمک کند.»

سخنگو در خصوص فایل صوتی منتسب به «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش هم اشاره کرد و گفت که در موقعیتی نیست که واقعی بودن ادعای داعش را تأیید کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت