فرافکنی جدید مک‌مستر درباره سپاه و ایران

کد خبر: 740978

ژنرال مک‌مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا، ایران را متهم کرد از اختلافات داخلی در منطقه کردستان عراق بین اربیل و سلیمانیه به نفع تهران استفاده کرد.

باشگاه خبرنگاران:مشاور امنیت ملی آمریکا در اظهاراتی گزاف و بی‌اساس ایران را به مشکل‌آفرینی متهم و نقش منطقه‌ای کشورمان را «ویرانگر» توصیف کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی الحدث، ژنرال مک‌مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا، ایران را متهم کرد از اختلافات داخلی در منطقه کردستان عراق بین اربیل و سلیمانیه به نفع تهران استفاده کرد.

او در یک مصاحبه تلویزیونی با فرافکنی درباره درباره نقش تهران در خاورمیانه در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد: «ایران هر جا که می‌رود بین جوامع مشکل‌آفرینی و فتنه‌انگیزی می‌کند و خشونت را در این کشور‌ها گسترش می‌دهد.»

مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه اظهارات گزاف خود مدعی شد: نقش ایران در خاورمیانه ویرانگر است و از عوامل سپاه پاسداران برای گسترش خشونت استفاده می‌کند. مقابله با ایران و بازو‌های آن در منطقه اولویت دولت دونالد ترامپ به ویژه در عراق است.

مک‌مستر در ادامه مدعی شد: «ایران از دودستگی داخلی در منطقه کردستان بین اربیل و سلیمانیه برای تامین منافعش استفاده کرد. ایران، گروه‌های شبه‌نظامی را در عراق تاسیس کرد که خارج از کنترل دولت این کشور فعالیت می‌کنند. ایران این شبه‌نظامیان را برای تامین منافعش به کار می‌گیرد، همانطور که پس از همه‌پرسی در منطقه کردستان رخ داد.»

او در ادامه اظهاراتش همچنین بر لزوم مقابله با حمایت ایران از نیروهای مردمی انصارالله در یمن تاکید کرد و در اظهاراتی مضحک مدعی شد: «این حمایت‌ها باعث ادامه جنگ داخلی در یمن شده و (این) خطری برای منطقه به ویژه عربستان سعودی است. خودداری از مقابله با حزب‌الله در لبنان، خطرناکترین اقدام است. حزب‌الله بازوی ایران است که از نظام بشار اسد حمایت می‌کند.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها