حمله لفظی ترامپ به معاون رئیس اف‌بی‌آی

کد خبر: 762987

دونالد ترامپ بار دیگر «اندرو مک کیب» را به اتهام دخالت در پرونده ایمیل‌های هیلاری کلینتون، هدف حملات لفظی قرار داد.

باشگاه خبرنگاران: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (شنبه) در حساب توییتر خود «اندرو مک کیب»، معاون رئیس اف بی آی و «جیمز کومی»، رئیس سابق اف بی آی را هدف حملات لفظی قرار داد.

او در حساب توییتر خود نوشت: «اندرو مک کیب چطور توانست به همراه جیمز کومی در طول تحقیقات مربوط به ایمیل های هیلاری کلینتون، 700 هزار دلار از طرف عروسک های خیمه شب بازی کلینتون دریافت کند؟»

داستان از این قرار است که «جیل»، همسر مک کیب از یک کمیته وابسته به فرماندار ویرجینیا و حزب دموکرات ویرجینیا، 700 هزار دلار در سال 2015 پول دریافت کرده است. این پول پیش از روی کار آمدن مک کیب به عنوان معاون رئیس اف بی آی و مسئول تحقیقات درباره پرونده هیلاری کلینتون، اهدا شده بود.

پس از اهدای این مبلغ پول به همسر مک کیب، بسیاری از جمهوری خواهان مدعی شدند که تعصبات ضدترامپی زیادی در سازمان اف بی آی وجود دارد. مک کیب هفته گذشته به عنوان بخشی از تحقیقات اف بی آی و برای روشن شدن ارتباطش با پرونده ایمیل های هیلاری کلینتون، ساعتهای زیادی را در دو جلسه مختلف پشت دربهای بسته مشغول پاسخ دادن به پرسش های قانونگذاران بود.

به دنبال اتهامات مطرح شده علیه مک کیب، وی قرار است تا 90 روز دیگر از سمت معاونت رئیس اف بی آی برکنار شود. ترامپ و جمهوری خواهان اعلام کرده اند که نمی خواهند شخصی مثل مک کیب در سازمان اف بی آی باشد.

پس از اخراج جیمز کومی از سوی دونالد ترامپ، مک کیب به عنوان رئیس موقت اف بی آی انتخاب شده بود. تا چندی پیش هم گمان می رفت که «اندرو مک کیب» گزینه اصلی ترامپ برای سمت ریاست اف بی آی باشد. ترامپ در ماه ژوئیه در حساب توییتر خود نوشت که مک کیب این 700 هزار دلار را از هیلاری کلینتون دریافت کرده است. ترامپ درباره این مسئله نوشت: «مشکل اینجاست که رئیس کنونی اف بی آی که مسئول تحقیقات ایمیل های هیلاری کلینتون هم هست، برای همسرش 700 هزار دلار از هیلاری پول گرفته است.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها