ما در برجام امنیت‌مان را فروخیتم/ آمریکا به دنبال خلع سلاح ایران است نه جمهوری اسلامی/ روس‌ها گفتند: نمی‌گذاریم شما هسته‌ای شوید/ هدف آمریکا ایجاد نارضایتی مردم از حاکمیت است

کد خبر: 766474

زمانی که مذاکرات ژنو انجام می‌شد. در مذاکرات ژنو اگر به خاطر داشته باشید من گفتم اگر روند فعلی ادامه پیدا کند و توافقی بر اساس این مذاکرات حاصل شود، موشک‌های ما تبدیل به تیر و کمان خواهد شد. این صحبت‌ها در جراید و در مصاحبه‌ها وجود دارد. بدیهی است که این پیش بینی در آن زمان فقط یک پیش بینی نبود بلکه بر اساس رویه‌ای بود که در دامن زمان در رابطه با خلع سلاح ایران نه تنها جمهوری اسلامی ایران بلکه خلع سلاح هسته‌ای ملت ایران در بستر دهه‌های گذشته انجام می‌گرفت.

سرویس بین الملل فردا؛ جعفربرزگر: مذاکرات هسته ای در نهایت منجر به انعقاد برجام بین طرفین شد. در بازه انعقاد این معاهده نقد هایی از سوی دلسوزان و متخصصین این حوزه مطرح شد که چندان مورد استقبال دولت و تیم مذاکره کننده هسته‌ای قرار نگرفت، نقدهایی که گذشت زمان بر درست بودن آن ها شهادت می دهند. یکی از منتقدین اصلی تیم مذاکره کننده هسته ای و روند منتج به برجام، دکتر ابومحمد عسگرخانی استاد روابط بین الملل دانشگاه تهران بود که معتقد بود نباید امنیت خودمان را به فروش بگذاریم و متاسفانه در برجام این اتفاق افتاده است.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها