واشنگتن نیرو‌های ویژه به سوریه اعزام می‌کند

کد خبر: 905454

وزارت دفاع آمریکا استفاده از نیرو‌های ویژه آمریکایی در سوریه را بررسی می‌کند.

خبرگزاری مهر: به نقل از نیویورک تایمز، وزارت دفاع آمریکا در نظر دارد تا حضور نیرو‌های آمریکایی در سوریه ادامه یابد.

در همین ارتباط وزارت دفاع امریکا در حال بررسی اعزام گروه‌هایی کوچک از نیرو‌های عملیات ویژه آمریکایی تحت عنوان ادامه نبرد علیه داعش در سوریه است.

در این صورت با وجود فرمان اخیر ترامپ مبنی بر خروج نیرو‌های امریکایی از سوریه، اما حضور آمریکا در سوریه با اعزام گروه‌های عملیات ویژه همچنان ادامه خواهد داشت.

گفته شده این طرح پنتاگون تا پیش از پایان کار جیمز متیس، وزیر دفاع، به کاخ سفید ارائه خواهد شد.

وزیر دفاع امریکا پنجشنبه اعلام کرد که بدلیل اختلاف نظر با ترامپ در مسئله خروج نظامیان از سوریه تا کمتر از سه ماه دیگر از مقام خود کناره‌گیری خواهد کرد، هرچند طرح اعزام گروه‌های عملیات ویژه نظامی تا قبل از پایان حضور متیس در وزارت دفاع به کاخ سفید ارائه خواهد شد.

در حال حاضر قرار است نیرو‌هایی آمریکایی که در حال خروج از سوریه هستند در عراق مستقر شوند. تعداد نیرو‌های امریکایی حاضر در عراق فعلا ۵ هزار نفر است و با اعزام نظامیان آمریکایی مستقر در سوریه به عراق انتظار می‌رود تعداد این نیرو‌ها افزایش یابد.

مقامات نظامی آمریکا در پنتاگون گفته‌اند طرح تشکیل گروه‌های ویژه آمریکایی در سوریه در راستای مبارزه با داعش و حمایت از نیرو‌های کرد سوری دنبال می‌شود که پیش از این تحت حمایت آمریکا بوده‌اند.

همچنین دو مقام نظامی امریکا گفته‌اند که وزارت دفاع پس از خروج نیرو‌های آمریکا از سوریه، واحد‌هایی از نظامیان را در مرز عراق و سوریه مستقر خواهد کرد تا در صورت بروز تهدید علیه منافع آمریکا، در خاک سوریه وارد عملیات شوند.

آمریکا بطور رسمی اعلام کرده که حدود ۲ هزار نظامی آمریکایی در سوریه حضور دارند، هرچند این تعداد جدای از کارکنان رسته‌های فنی و پشتیبانی می‌باشد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت