پسر ترامپ مهاجرین را به حیوانات وحشی تشبیه کرد

کد خبر: 912222

پست اینستاگرامی پسر رئیس‌جمهور آمریکا که در آن دیوار مرزی مکزیک را با یک حصار فلزی در باغ‌وحش مقایسه کرده، با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.

خبرگزاری فارس: پست جدید «دونالد ترامپ جونیور» پسر رئیس‌جمهور آمریکا در صفحه اینستاگرامش با واکنش تند و انتقادات شدید کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، پسر ترامپ اخیرا در یک پست اینستاگرامی با اشاره به دیواری که پدرش تصمیم گرفته تا در مرز با مکزیک ایجاد کند، دیوار مرزی را با حصار فلزی در باغ وحش مقایسه کرده است.

وی در این پست نوشته بود: «آیا می‌دانید چرا می‌توانید از یک روز در باغ‌وحش لذت ببرید؟ چون که دیوار وجود دارد.»

این اظهارات پسر رئیس‌جمهور آمریکا در زمانی مطرح شده که ترامپ سه‌شنب در نطق تلویزیونی خود خطاب به مردم آمریکا، یک بار دیگر خواستار تأمین بودجه دیوار مرز جنوب آمریکا شد.

ساخت دیوار در مرز آمریکا با مکزیک، یکی از شعارهای اصلی ترامپ در کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ بود و او بعد از آغاز ریاست جمهوری هم بارها مدعی شده که ساخت این دیوار تنها راه برای مقابله با «مهاجرت غیرقانونی، جرایم، قاچاق مواد مخدر و انسان و باندهای خلافکار» است.

هجده روز پیش درپی تایید نشدن بودجه ۵.۶ میلیارد دلاری مورد نظر ترامپ در کنگره آمریکا، برای تداوم ساخت دیوار در مرز با مکزیک، او دولت فدرال این کشور را تعطیل کرد که تا امروز نیز ادامه یافته است.

حالا این پست اینستاگرامی پسر رئیس‌جمهور آمریکا درباره دیوار مکزیک باعث شده تا کاربران شبکه‌های اجتماعی پیام‌هایی انتقادآمیز از این سیاست کاخ سفید را دست به دست بچرخانند.

یکی از کاربران توییتر نوشت: «پسر رئیس‌جمهور آمریکا مهاجرانی را که به دنبال پناهندگی هستند با حیوانات باغ‌وحش مقایسه کرده است».

برخی دیگر از کاربران شبکه های اجتماعی نیز با اشاره به این پست، این موضوع را مطرح کرده‌اند که پسر ترامپ احتمالا «به زودی» به دلیل زد و بندهای مبهم با یک وکیل آمریکا طی انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 میلادی روانه زندان خواهد شد.

در سال 2017 میلادی و چند ماه پس از روی کار آمدن ترامپ در کاخ سفید اسنادی در خصوص ارتباطات ایمیلی و دیدارهای پسر بزرگ رئیس‌جمهور آمریکا با یک وکیل روس در برج ترامپ و پیشنهاد ارائه اطلاعات مخرب علیه «هیلاری کلینتون» رقیب ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 میلادی فاش شد.

انتقادها در خصوص نقش پسر ترامپ در پرونده مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا زمانی گسترده‌تر شد که شخص رئیس‌جمهور آمریکا در تابستان سال گذشته میلادی در پیامی توییتری عملا ارتباط پسرش با این وکیل جنجالی روس را نیز تأیید کرد.

پس از روی کار آمدن رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید در ژانویه سال 2017 میلادی، اتهاماتی از جانب مقامات مختلف آمریکا و حلقه‌های سیاسی اثرگذار آمریکا علیه روسیه مبنی بر دخالت در روند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور مطرح شد. اتهاماتی که روسیه و کاخ کرملین بارها و بارها آن را رد کرده‌اند. در حال حاضر یک کمیته تحقیقاتی در حال بررسی این پرونده است.

به رغم انکارهای روسیه درباره اتهام دخالت این کشور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ و تبانی ادعایی کارزار «دونالد ترامپ» با مسکو، کمیته امور اطلاعاتی سنای آمریکا نتیجه دو تحقیق در این باره را منتشر کرد که در آن بار دیگر روسیه به دخالت در انتخابات ۲۰۱۶ متهم شده است. در بخشی از این تحقیقات ادعا شده که «آژانس تحقیقات اینترنت» دولت روسیه که در سن پترزبورگ مستقر است، برای «دستکاری در سیاست آمریکا» تلاش کرد.

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا پیش از این در ژانویه سال ۲۰۱۷، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه را به مدیریت «یک کارزار پیچیده اعمال نفوذ» در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا از طریق حملات سایبری به منظور حمایت از «دونالد ترامپ» متهم کرده بودند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت