واکنش سناتور جمهوری‌خواه آمریکا به حملات موشکی ایران/نماینده روس: امیدواریم با حمله موشکی ایران، واشنگتن سر عقل آمده باشد

کد خبر: 970010

سناتور جمهوری خواه سنای آمریکا در واکنش به بمباران شدن پایگاه‌های این کشور در عراق مدعی شده که واشنگتن گزینه‌های متعددی در دست دارد.

خبرگزاری مهر: «مارکو روبیو»، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر، در اظهاراتی خصمانه و ضدایرانی در واکنش به هدف قرار گرفتن پایگاه‌های آمریکا توسط موشک‌های ایرانی مدعی شد که توانایی‌های آمریکا به رئیس جمهور این کشور فرصت کافی را برای ارزیابی حمله ایران و اتخاذ یک تصمیم قاطع می‌دهد.

این سناتور جمهوری‌خواه آمریکا با هدف سرپوش گذاشتن بر ابعاد و نتایج روانی حملات موشکی ایران علیه پایگاه‌های نظامی کشورش در عراق مدعی شده که ایالات متحده برای این نوع حمله آماده شده بود و نیازی به تصمیمات عجولانه درباره واکنش مناسب به این حمله نیست.

روبیو که به مواضع خصمانه و ضدایرانی خود همواره معروف است، همچنین در اظهارات توئیتری خود در واکنش به حملات موشکی ایران مدعی شده که ما طیف متنوعی از گزینه‌ها را در دسترس داریم و برای تصمیم گیری درباره گزینه مناسب با صبر و حوصله عمل خواهیم کرد.

این ادعاهای سناتور جمهوری‌خواه آمریکا در واکنش به حملات موشکی بامداد گذشته جممهوری اسلامی ایران علیه پایگاه‌ها و مواضع نظامیان آمریکایی در عراق صورت گرفته است.

حمله موشکی اخیر ایران علیه پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق در واکنش به اقدام تروریستی این کشور علیه «سردار حاج قاسم سلیمانی» و همراهان وی صورت گرفت و به گفته یک منبع آگاه تا کنون ۸۰ کشته از سوی نظامیان آمریکایی برجای گذاشته است.

نماینده روس: امیدواریم با حمله موشکی ایران، واشنگتن سر عقل آمده باشد

برخی مقامات ارشد روس در واکنش به حمله موشکی ایران به مواضع تروریست‌های آمریکا در عراق و حماقت مجدد سران کاخ سفید گفتند هرگونه اقدام نسنجیده در قبال ایران برای ترامپ در انتخابات 2020 هزینه خواهد داشت. به دنبال حمله موشکی بامداد چهارشنبه ایران به اهداف تروریست‌های آمریکا در عراق برخی مقامات ارشد روسیه واکنش نشان دادند.

به نوشته روزنامه «مسکو تایمز» «ولادیمیر جباروف» نایب رئیس کمیته امور بین‌الملل مجلس نمایندگان روسیه در این باره گفت: «حمله‌های متقابل ایالات متحده و ایران می‌تواند به یک جنگ تمام عیار در منطقه منجر شود. اگر واشنگتن متوجه شود که نمی‌تواند به اهداف خود برسد، خطر یک جنگ هسته‌ای وجود دارد.ما باید تلفات متحمل آمریکایی‌ها پس از حمله موشکی ایران را ارزیابی کنیم. »

«کنستانتین کوساچف» رئیس کمیته شورای روابط خارجی فدراسیون روسیه نیز گفت: «امیدواریم واشنگتن اکنون سر عقل آمده باشد که نه به حمله موشکی، بلکه به اظهارات رسمی تهران توجه کند. تهران گفت پاسخ متناسب داده است.»

«فرانتس کلینتسویچ » عضو کمیته دفاعی شورای فدراسیون روسیه نیز گفت:«مردم ما در منطقه و البته در معرض خطر هستند. ما به نوعی باید آن‌ها را دیر یا زود از آنجا تخلیه کنیم باید هواپیماها را نیز منحرف کنیم. افراد مسئول امنیت مسافران این کار را بطور خودکار انجام می‌دهند، زیرا موشک‌ها در منطقه به پرواز درآمده‌اند.»

سناتور «آلکسی پوشکوف» نیز در این باره گفت: «همانطور که انتظار می‌رفت، ایران علیه پایگاه‌های ایالات متحده در عراق اقدام تلافی جویانه کرد. اگر ایالات متحده پاسخ دهد، آنگاه جنگ بزرگ زمینی رخ داده که تقریبا اجتناب ناپذیر است. این امر در ایالات متحده محبوب نخواهد بود و به احتمال زیاد برای پیروزی ترامپ در انتخابات هزینه خواهد داشت. بهتر است این مسئله اکنون متوقف شود.»

جمهوری اسلامی ایران بامداد امروز ترور سپهبد «قاسم سلیمانی» را با حمله موشکی گسترده به مواضع آمریکا در عراق پاسخ داد. این پاسخ موشکی با واکنش‌های گسترده‌ای روبرو شده است.(

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت