ترامپ: مرگ و میر کرونا از رکود اقتصادی کمتر خواهد بود

کد خبر: 984460

رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه گفت مرگ و میر ناشی از ویروس «کرونا» از مرگ و میرهای ناشی از رکود اقتصادی کمتر خواهد بود.

خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه مدعی شد مرگ و میر ویروس «کرونا» از رکود اقتصادی ناشی از تعطیلی کسب و کارها کمتر خواهد بود.

ترامپ که با فاکس‌نیوز مصاحبه می‌کرد همچنین گفت: «دوست دارم کشور از تعطیلی در بیاید و مشتاقم به جشن عید پاک (در روز ۱۲ آوریل) بروم.»

رئیس‌جمهور آمریکا گفت هنگامی که مشاورانش دو هفته پیش به او توصیه کرده‌اند کشور را تعطیل کند این توصیه را پذیرفته است و اکنون باید کشور از حالت تعطیل خارج شود.

رئیس‌جمهور آمریکا ساعتی قبل‌تر هم در توئیتر نوشت: «مردم ما می‌خواهند سر کار برگردند. آنها فاصله اجتماعی و همه کارهای دیگر را رعایت خواهند کرد و شهروندان ارشد (مسن) با مهر و عاطفه مورد مراقبت قرار خواهند کرد. ما می‌توانیم دو کار را انجام دهیم. درمان نباید از مشکل بدتر باشد. باید الان اقدام کنیم. بازگشتی قوی خواهیم داشت.»

رئیس‌جمهور آمریکا نگران است رکود اقتصادی در آمریکا به کارزار او برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا لطمه بزند.

پیش از این منابع خبری گزارش داده‌اند ۲.۶ میلیارد نفر در دنیا ملزم شده‌اند قوانین تعطیلی‌های مربوط به شیوع ویروس کرونا را رعایت کنند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده از زمانی که هند تدابیر خود برای مبارزه با ویروس کرونا را به اجرا بگذارد ۲.۶ میلیارد نفر در دنیا با قوانین تعطیلی‌های ناشی از این ویروس مواجه خواهند شد.

طبق گزارش این خبرگزاری اکثر کشورها از جمله هند، انگلیس، فرانسه، ایتالیا و کلمبیا قوانینی برای تعطیلی کشورشان به اجرا گذاشته‌اند.

در برخی کشورهای دیگر قوانین منع تردد، قرنطینه و توصیه‌های جدی برای ماندن در خانه بکار گرفته شده است.

کرونای جدید یکی از ۷ نوع ویروس شناخته شده «کرونا» است که باعث ایجاد بیماری در انسان می‌شود. ۴ گونه از این نوع ویروس‌ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می‌کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری‌های حاد تنفسی می‌شوند که در مواردی به مرگ منجر می‌شود.

سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از ۱۲۱ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را «همه‌گیر جهانی» اعلام کرد.

جدیدترین آمار حاکی است در حال حاضر ۴۰۰۴۵۳ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و ۱۷۴۵۱ نفر جان باخته‌اند.

ترامپ برای مقابله با کرونا دست به دامن کره‌جنوبی شد رئیس‌جمهور آمریکا در تماس تلفنی فوری از همتای کره‌جنوبی خود تجهیزات برای مقابله با کرونا درخواست کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از این کشور درخواست ارسال تجهیزات درمانی برای مبارزه با ویروس کرونا کرده است.

رئیس‌جمهور آمریکا وعده داد در ازای دریافت تجهیزات درمانی از کره‌جنوبی، به شرکت‌های این کشور برای گرفتن مجوز از دولت واشنگتن کمک کند.

دفتر کاخ آبی روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد مون جائه این، رئیس‌جمهور کره‌جنوبی در مکالمه تلفنی با ترامپ در خصوص ارسال تجهیزات درمانی گفت‌وگو کرد. این مکالمه تلفنی که ۲۳ دقیقه به طول انجامید، به درخواست فوری از سوی رئیس‌جمهور آمریکا صورت گرفت.

مون در این گفت‌وگو به ترامپ گفت کره‌جنوبی تا جائیکه بتواند تجهیزات درمانی در اختیار آمریکا قرار می‌دهد. ترامپ نیز گفت به تولیدکنندگان کره‌جنوبی کمک می‌کند تا برای تجهیزات خود از سازمان دارو و غذایی آمریکا مجوز بگیرند.

بنا به نوشته خبرگزاری رویترز، از آنجاییکه دو کشور اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا را در یک روز ثبت کردند، درخواست کمک آمریکا از کره‌جنوبی نشان دهنده روش‌های متفاوت این دو کشور در مواجه با شیوع ویروس کرونا است.

کره‌جنوبی پس از مشاهده اولین موارد ابتلا به کووید-۱۹ به طور گسترده‌ای آزمایش مربوط به ویروس کرونا را انجام داد و برنامه جدی را برای قرنطینه افراد مبتلا اجرا کرد. اما عملکرد دولت ترامپ در مواجه با همه گیری ویروس کرونا با انتقادات گسترده همراه شد.

تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز ۴۳ هزار نفر فراتر رفته و همچنین ۵۷۳ نفر از بیماران تاکنون جان خود را از دست داده اند. ایالت‌های نیویورک، واشنگتن و کالیفرنیا بیشترین قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا را دارند.

از این موارد، ۱۳ درصد نیاز به مراقبت در بیمارستان دارند و از میان حدود یک چهارم تحت مراقبت‌های ویژه هستند. تاکنون ۱۵۷ مبتلا به ویروس کرونا در ایالت نیویورک جان خود را از دست داده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت