افزایش فشارها بر سندرز برای کناره‌گیری

کد خبر: 985662

برخی از طرفداران و حامیان «برنی سندرز» در حال اعمال فشار بر وی برای کناره‌گیری از رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها برای مشخص شدن نامزد نهایی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا هستند.

خبرگزاری فارس: برخی از معانان و طرفداران «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت و یکی از دو نامزد نهایی دموکرات‌ها برای انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا از وی خواسته‌اند تا از ادامه رقابت درون حزبی کناره‌گیری کند تا مسیر برای معرفی شدن «جو بایدن» به عنوان نامزد نهایی دموکرات‌ها برای رقابت با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا هموار شود.

به گزارش روزنامه «واشنگتن پست»، «فیض شاکر» مدیر کارزار انتخاباتی سندرز و «پرامیلا جایاپال» یکی از سناتورهای اصلی حامی سندرز از جمله کسانی هستند که در حال تحت فشار قرار دادن سندرز برای تعلیق فعالیت‌های انتخاباتی‌اش هستند.

اگر چه همچنان برخی از حامیان و طرفداران سندرز خواستار باقی ماندن وی در رقابت با بایدن هستند.

بایدن در حال حاضر در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها از سندرز جلوتر بوده و تا کنون توانسته ۱۲۱۷ موکل انتخاباتی را با خود همراه کند این در حالی است که سندرز همراهی ۹۱۴ موکل انتخاباتی را با خود دارد.

هر کدام از نامزدها برای آنکه بتوانند به عنوان گزینه نهایی دموکرات‌ها معرفی بشوند باید دست کم همراهی ۱۹۹۱ موکل انتخاباتی را داشته باشند.

پیشبینی می‌شود بایدن در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها که سه‌شنبه آینده در ویسکانسین برگزار می‌شود نیز از سندرز پیشی بگیرد.

بایدن: ممکن است همایش ملی دموکرات‌ها به صورت مجازی برگزار شود جو بایدن روز یکشنبه اعلام کرد که ممکن است به دلیل شیوع ویروس کرونا همایش ملی دموکراتیک آمریکا به طور مجازی برگزار شود.

جو بایدن معاون رئیس جمهور پیشین و پیشتاز دموکرات ها در رقابت انتخاباتی سال 2020 در گفتگو با «ای بی سی» گفت که برگزاری همایش حزبش "ضروری" است، اما همچنین افزود که ممکن است با وجود همه گیری ویروس کرونا امکان تجمع هزاران نفری در یک مکان فراهم نباشد.

بایدن گفت: ما مجبور خواهیم بود که یک همایش برگزار کنیم، اما ممکن است مجبور شویم این کار را به طور مجازی انجام دهیم.

وی همچنین تصمیم گیرندگان را تشویق کرد که از علم و نظرات متخصصین سلامت پیروی کنند.

کمیته ملی دموکرات آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که همایش ملی این کشور به دلیل بحران ویروس کرونا تا یک ماه دیگر یعنی ماه اوت به تأخیر خواهد افتاد.

این همایش در ابتدا قرار بود از 13 ژوئیه آغاز شود اما تحت شرایط جدید از روز 17 اوت آغاز خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها