آمار جان‌باختگان کرونا در آمریکا از تلفات شش جنگ این کشور بیشتر است

کد خبر: 986133

به استناد داده‌های سازمان مربوط به کهنه‌سربازان آمریکا، کرونا بیشتر از شش جنگی که آمریکا در آن شرکت داشته جان آمریکایی‌ها را گرفته است.

باشگاه خبرنگاران جوان: روزنامه یو اس‌ ای تودی آمریکا روز گذشته به نقل از پایگاه خبری فکوس نوشت: آمریکا در مبارزه با ویروس کرونا به مرز‌های تاریکی رسیده است. طبق گزارش موسسه جانز هاپکینز، نزدیک به ۱۱ هزار نفر در آمریکا بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند. در همین حال، داده‌های سازمان مربوط به کهنه سربازان آمریکا اعلام کرده است ویروس کرونا بیشتر از شش جنگی که آمریکا در آن شرکت کرده، جان آمریکایی‌ها را گرفته است [تلفات داشته است].

«ژروم آدامز» جراح کل آمریکا پیش از این با اشاره به اینکه «هفته آینده سخت‌ترین و اندوهناک‌ترین هفته برای آمریکایی‌ها خواهد بود» گفت در مجموع ۹ هزار و ۹۶۱ سرباز در شش جنگ «انقلاب آمریکا»، «جنگ آنگلو آمریکا»، «جنگ مکزیک و آمریکا»، «جنگ هند»، «جنگ آمریکا-اسپانیا» و «جنگ خلیج فارس» کشته شدند که این آمار به مراتب بسیار کمتر از شمار قربانیان ناشی از ابتلا به ویروس کروناست.

آدامز همچنین پیش از این گفته بود شمار جان باختگان ویروس کرونا شبیه به پرل هاربر یا حمله ۱۱ سپتامبر خواهد بود، اما مربوط به یک مکان خاص نیست.

ویروس کرونا به سرعت در حال انتشار در ایالت‌های مختلف آمریکاست و در ایالت‌هایی مانند نیویورک در شرف تبدیل شدن به یک فاجعه است.

در حال حاضر، آمریکا با بیش از ۳۶۷ هزار نفر از نظر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در رده اول جهان قرار دارد و شمار جان باختگان این ویروس در آمریکا به ۱۱ هزار نفر نزدیک می‌شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت