مسئولیت گریزان آمریکایی چه چیزی را پنهان می‌کنند؟

کد خبر: 991126

گزارش دانشگاه استنفورد نشان می‌دهد شمار واقعی آلوده شدگان به کرونا در آمریکا احتمالاً ۵۵ برابر رقم اعلام شده رسمی از سوی دولت آمریکاست که نشان می‌دهد آمریکا در اعلام آمار کرونا مرتکب قصور بزرگی شده است.

مسئولیت گریزان آمریکایی چه چیزی را پنهان می‌کنند؟

خبرگزاری تسنیم: به نقل از رادیو بین المللی چین، سارا کودی مدیر ارشد پزشکی و بهداشتی سانتا کلارا در ایالت کالیفرنیای آمریکا گفت: "هر مرگی تنها گوشه‎ای از یک کوه یخ ناشناخته است." به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، بر اساس گزارش کالبد شکافی، نخستین مورد فوتی ناشی از کووید 19 در این شهرستان روز 6 فوریه اتفاق افتاده است که 3 هفته پیش از زمان اعلام شده از سوی مرکز کنترل بیماری‌های آمریکاست.

به همین خاطر این پرسش برای همه مطرح می شود که شیوع کووید 19 چه زمانی در آمریکا آغاز شده است؟ با آنکه بسیاری از سیاستمدارن آمریکایی چین را منشاء ویروس می‎دانند اما بر اساس گزارش یاد شده، نخستین مورد فوتی ناشی از این بیماری در آمریکا هیچ سابقه سفر به مناطق شیوع کرونا نداشته و در مجتمع مسکونی به ویروس آلوده شده است. جفری اسمیت شهردار سانتا کلارا به نقل از اطلاعات نهاد بهداشتی محلی اعلام کرد: احتمالاً کرونا از ماه دسامبر سال گذشته در این منطقه شیوع یافته است.

فرماندار ایالت کالیفرنیا نیز اعلام کرده بود که کالبد شکافی موارد فوتی ماه دسامبر سال 2019 انجام خواهد شد که ممکن است اطلاعات جدیدی را در رابطه با کرونا مشخص کند؛ این در حالی است که رییس مرکز کنترل بیماری های آمریکا در ماه مارس علنا تأیید کرده بود که برخی موارد فوتی که در فصل آنفلوآنزا در ماه سپتامبر سال گذشته جان باخته‎اند احتمالاً به علت آلوده شدن به کرونا جان خود را از دست داده‎ند.

شواهد بیشتری مبنی بر این وجود دارد که زمان بروز کرونا در آمریکا خیلی زودتر از زمان رسمی اعلام شیوع این بیماری در آن کشور است. آیا دولت آمریکا از این موضوع مطلع نبوده؟ چند نفر از آمریکایی ها به کرونا مبتلا شده‎اند؟ چرا دولت آمریکا در پیشگیری و مهار کرونا کند عمل کرده است؟ آیا داده های آمریکا دقیق است؟ آیا آمریکا با استفاده از آنفلوآنزا به پنهان کاری در مورد شیوع کرونا پرداخته؟ چرا دولت آمریکا شتابزده به فرافکنی در انداختن تمام تقصیرها به گردن چین روی آورد؟

این پرسش ها روز به روز بیشتر مورد توجه مردم آمریکا قرار می‎گیرد و دولت آمریکا را تحت فشار قرار داده است.

شواهد بسیاری وجود دارد که دولت آمریکا عمداً زمان و وضعیت اولیه شیوع کرونا را پنهان کرد. به گزارش نیویورک تایمز، در ماه ژانویه یک پزشک آمریکایی به نام هلن چو درباره شیوع کرونا هشدار داده بود و گزارش معاینه ویروس را نیز در اختیار نهادهای مربوطه گذاشته بود اما او را از اعلام این موضوع منع کردند. همچنین در پایان ماه فوریه، کاخ سفید از مقامات و نهادهای بهداشتی خواست قبل از بیان هر مطلبی درباره شیوع کرونا باید اول از دفتر مایک پنس معاون رییس جمهور اجازه بگیرند؛ این در حالی است که دولت آمریکا گزارش‌های زیادی مبتنی بر هشدار نسبت به شیوع ویروس دریافت کرده بود اما به آن بی اعتنا بود. این عملکرد دولت آمریکا مایه تردیدهای زیادی شده است.

آنچه تردیدها را افزایش می‎دهد این است که مرکز کنترل بیماری های آمریکا در آغاز ماه مارس توقف اعلام داده های مربوط به موارد مبتلا و فوتی را اعلام کرد. همچنین سه سناتور آمریکا در ماه های ژانویه و فوریه در حالی درباره توانایی کامل دولت در مبارزه با کرونا به مردم آمریکای متعهد شدند که بخش زیادی از سهام خود را فروختند و سود کلانی به دست آوردند.

به دنبال افزایش مستمر موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کووید 19، دکتر آنتونی فائوچی کارشناس ارشد بیماری های واگیردار آمریکا نزدیک بود از کار برکنار شود. فرمانده ناو هواپیمابر روزولت به خاطر اعلام هشدار و درخواست کمک برکنار شد که سیلی بزرگی به آزادی بیان، شفافیت اطلاع رسانی مورد ادعای آمریکا به شمار می رود اما پشت این رویکردها چه چیزی پنهان شده است؟

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، بر اساس نتایج بررسی‎ها، حدود یک پنجم مردم شهر نیویورک در بدن خود پادتن کرونا را دارند که نشان می‌دهد میزان ابتلا در این نیویورک به مراتب بیشتر از شهر وو هان چین است که توسط آمریکا به عنوان "منشاء ویروس" معرف می‎شود و چنین چیزی با قوانین علم ویروس شناسی همخوانی ندارد. بر اساس گزارش‎های منتشر شده از سوی دانشگاه استنفورد درباره ویروس کرونا در روز 17 آوریل، شمار واقعی آلوده شدگان به کرونا در آمریکا احتمالاً 55 برابر رقم اعلام شده رسمی از سوی دولت آمریکاست که نشان می‌دهد آمریکا در اعلام آمار کرونا مرتکب قصور بزرگی شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها