مُهر «ترویج خشونت» توئیتر بر روی پیام جنجالی ترامپ

کد خبر: 996965

شرکت پیام رسان توئیتر بر روی توئیت جدید رئیس جمهور آمریکا که در آن معترضان را به شلیک گلوله تهدید کرده بود، برچسب ترویج خشونت قرار داد.

خبرگزاری فارس: شرکت توئیتر روز جمعه بر روی پیام توئیتری «دونالد ترامپ» درخصوص تهدید معترضان، برچسب «ترویج خشونت» قرار داد.

به نوشته نشریه «پولیتیکو»، شرکت توئیتر با مسدود کردن قابلیت بازنشر بدون ثبت نظر و نمایش خودکار این پیام توئیتری ترامپ، نوشت: «این توئیت قوانین توئیتر درخصوص تمجید از خشونت را نقض کرده است. با این حال، توئیتر این‌طور تشخیص داد که این توئیت به‌خاطر منافع جامعه قابل دسترس باقی بماند».

توئیتر در کنار این برچسب قابلیت ارجاع به توئیت اصلی ترامپ را قرار داد تا مخاطبان در صورت تمایل بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند.

ترامپ روز جمعه در واکنش به هجوم معترضان به مرکز پلیس شهر «مینیاپولیس» و آتش زدن آن، در صفحه توئیتر خود نوشت: «نمی‌توانم بایستم و تماشا کنم که چنین اتفاقی برای شهر بزرگ مینیاپولیس می‌افتد. [مشکل]فقدان رهبری است».

ترامپ سپس به تهدید آن‌ها روی آورده و گفت: «با تیم والز، فرماندار [مینه‌سوتا]صحبت کرده و به او گفتم ارتش در تمام مسیر با اوست. هر مشکلی باشد ما کنترل را به دست می‌گیریم، اما زمانی که غارتگری شروع شود، شلیک هم شروع می‌شود».

روز دوشنبه یک افسر پلیس فلوید ۴۰ ساله را که غیرمسلح بود با رفتاری خشن روی زمین خواباند. شاهدان عینی گفته‌اند این افسر زانویش را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. این رفتار خشونت‌آمیز در نهایت به مرگ فلوید منجر شد.

از صبح چهارشنبه صد‌ها شهروند آمریکایی در اعتراض به قتل جورج فلوید مقابل ساختمان اداره پلیس مینیاپولیس تجمع یافتند که تظاهرات آن‌ها با شلیک گاز اشک‌آور، گلوله پلاستیکی و نارنجک صوتی از سوی مأموران به خشونت کشیده شد.

دست‌کم دو شهر بزرگ دیگر آمریکا هم شامگاه چهارشنبه صحنه اعتراض به نژادپرستی و رفتار خشن پلیس با مظنونان غیرمسلح سیاه‌پوست بوده است.

این اعتراضات تا روز جمعه ادامه داشته و معترضان توانستند درب‌های ورودی ساختمان اداره پلیس این شهر را شکسته و بعد از ورود، آن را به آتش بکشند.

منازعه میان ترامپ و شرکت توئیتر از روز سه‌شنبه و با واکنش این شرکت پیام رسان به توئیت روز سه‌شنبه رئیس جمهور آمریکا درخصوص نحوه برگزاری انتخابات آتی ریاست جمهوری در ایالت کالیفرنیا و حتمی دانستن تقلب در آن آغاز شد.

ترامپ در واکنش به این اقدام توئیتر روز پنجشنبه (به وقت واشنگتن) دستور اجرایی در لغو حمایت قانونی در پیگرد رسانه‌های اجتماعی را امضا کرد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین به وزیر دادگستری این کشور دستور داد تا قانون بازخواست رسانه‌های اجتماعی را فعال کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت