انتقاد ترامپ از نحوه پوشش تحولات اخیر آمریکا

کد خبر: 997985

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن انتقاد مجدد از رسانه‌های این کشور آنها را به جانبداری در پوشش اعتراضات اخیر متهم کرد.

انتقاد ترامپ از نحوه پوشش تحولات اخیر آمریکا

باشگاه خبرنگاران جوان: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با ارسال پیامی در صفحه شخصی خود در توئیتر مدعی شد: تماشای اخبار جعلی و کاملاً جانبدارانه که «سی ان ان» و «ام اس دی ان سی» پخش می‌کنند، واقعاً ناخوشایند است. این اخبار فاقد هر گونه ارتباط با واقعیت و حقایق است. این‌ها فقط زیرشاخه‌های «کمیته ملی دموکرات ها» هستند، درست مانند نیویورک تایمز و واشنگتن پستِ وابسته به (شرکت) آمازون؛ درست مانند سال ۲۰۱۶، اما بدتر. غم‌انگیز است، اما پیروزی بزرگی نصیب ما خواهد شد!

انتقاد ترامپ از نحوه پوشش تحولات اخیر آمریکا

وی همچنین در پیام کوتاه دیگری تشدید برخورد پلیس با تظاهرکنندگان را خواستار شد و نوشت: پلیس، سختگیر و قاطع باشد!

پلیس شهر مینیاپولیس هفته گذشته جورج فلوید، شهروند بی‌دفاع سیاه‌پوست را که مدعی بود «کلاهبرداری» کرده به شکل فجیعی خفه کرد و به قتل رساند. طبق ویدئویی که از قتل این تبعه سیاه‌پوست آمریکا منتشر شده، پلیس پس از توقف، او را به زمین می‌زند و در حالی که بر گردن او زانو زده است، دستانش را از پشت می‌بندد. در این لحظه فلوید فریاد می‌زند که نمی‌تواند «نفس بکشد» و التماس می‌کند که او را نکشند. اما بی‌توجهی پلیس به او و فشاری که به گردنش وارد می‌شود باعث خفگی این شهروند بی‌دفاع می‌شود.

مرگ دردناک این شهروند سیاه‌پوست موجی از اعتراضات را نه تنها در درون آمریکا بلکه در کشور‌های دیگر دنیا به همراه داشته است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها