واکنش تند ترامپ به اظهارات متیس

کد خبر: 998203

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به بیانیه وزیر دفاع سابقش از کناره‌گیری او از سمتش ابراز خشنودی کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به اظهارات جیمز متیس، وزیر دفاع سابقش، او را «سگ دیوانه» خطاب کرد و گفت از اخراج کردن متیس خشنود است.

رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری نوشت: «تنها نکته مشترک بین من و باراک اوباما [رئیس جمهور سابق آمریکا] این است که هر دوی ما افتخار اخراج جیمز متیس را داشته‌ایم، ژنرالی که بیش از حد در توصیفش در جهان اغراق و بزرگنمایی شده است.»

ترامپ در ادامه با بیان خشنودی خودش از اخراج متیس افزود: «من لقب او را به «سگ دیوانه» تغییر دادم. مهارت اصلی او مسائل نظامی و ارتش نبود، بلکه روابط عمومی شخصی بود. من به متیس زندگی جدید و کارهایی برای انجام و مبارزاتی برای پیروزی دادم ولی او به ندرت پیروز شد. خوشحال هستم که او را از این سمت برداشتم.»

جیمز متیس، وزیر دفاع سابق آمریکا در واکنش به تظاهرات سراسری آمریکا در اعتراض به قتل بی‌رحمانه جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست این کشور، به دست پلیسی نژادپرست به نام داک چاوین اعلام کرد دونالد ترامپ تهدیدی علیه قانون اساسی آمریکاست.

او در یادداشتی اعلام کرد: «دونالد ترامپ اولین رئیس‌جمهوری است که تلاش نمی‌کند مردم آمریکا را متحد کند؛ حتی وانمود نمی‌کند که می‌خواهد این کار را بکند. او در عوض سعی می‌کند بین ما تفرقه ایجاد کند.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها